Meie valikusse on lisandunud Šotimaa üks väheseid sõltumatuid viskitootjaid - Kilchoman. Tegemist on Islay saare väikseima tootjaga ning 124. aasta jooksul pole sellel saarel peale nende rohkem ühtegi uut viskitootjat tekkinud. Kõik viskitootmiseks vajalik tehakse ise kohapeal - alates odra kasvatmisest, idandamisest kuni vanandamise ja pudeldamiseni välja.
Palaciose nimi Hispaania veinisõpradele palju tutvustamist ei vaja. Rafael Palacios on Alvaro Palaciose vend, kes täna valmistab Valdeorrase piirkonnas paljude arvates Hispaania parimaid valgeid veine. Rafa omab eranditult graanidise pinnasega terrass-veiniaedu väga kõrgel merepinnast (650-740 meetrit), kus ta niigi madalat saagikust ohustavad veel kevadine lumi ja öökülm.
Forbesi veinikolumnist Tom Hyland valis oma viimases artiklis 50 parimat Itaalia valget veini. Meie valikust on esindatud kaheksa veini.
Meile jõudis väga väike kogus Lõuna-Prantsusmaa kultusveini Grange des Péres. Siin veinimajas ei ole ekspordijuhti ega degustatsiooniruumi. Ei ole ka kodulehekülge, Facebooki ega Twitterit. Vein on Syrah, Mourvédre, Cabernet Sauvignoni ja Counoise segu. Saadavus on väga limiteeritud!
Igal aastal koostab ajakiri Gentleman Itaalia punaveinide Top 100. Nimekiri on väga põnev kuna on koostatud summeerides kokku kuue Itaalia kõige mõjukama veiniteatmiku punktid. Seda on hea võrrelda ka Civiltà del Bere natuke teistmoodi koostatud Itaalia veinide edetabeliga.
Vega Sicilia on tõenäoliselt Hispaania legendaarseim veinimõis. Nende lipulaev Único on nagu nimigi ütleb väga mitmes mõttes unikaalne vein. Lisaks Vega Sicilia kolmele veinile lisandusid meie valikusse ka samade omanike teised veinimõisad: Alión (Ribera del Duero), Pintia (Toro), Macan (Rioja) ja Oremus (Tokaji, Ungari).
Hiljuti toimus Londonis Kumeu Riveri ajaloo suurim degustatsioon. Neal Martin (Vinous) kirjutab oma värskes artiklis, et tegu on vaieldamatult Uus-Meremaa parima Chardonnay tootjaga. Neali sõnul on Kumeu puhul tegu lausa maailma ühe parima Chardonnay valmistajaga.
Champagne Boërl & Kroff on šampanjamaailma üks paremini hoitud saladusi. Isegi enamus Reimsi ja Epernay šampanjatootjaid pole sellest midagi kuulnud, rääkimata sommeljeedest ja veinikriitikutest. Tegu on maailma ühe haruldasema ja kallima šampanjaga, mis tuleb vaid 0.9 hektari suurusest veiniaiast ning mida valmistatakse ainult parimatel aastatel ja magnumis.
Luis Gutiérrez hindab Robert Parker Wine Advocate jaoks Hispaania, Portugali ja Lõuna-Ameerika veine. Oma huvitavas aastat kokkuvõtvas artiklis meenutab Luis viimase aasta jooksul nendest piirkondadest proovitud kõige põnevamaid veine. Artiklis on veel muud huvitavat lugemist.