Uudised

Vega Sicilia - Hispaania legendaarseim veinimõis

Vega Sicilia - Hispaania legendaarseim veinimõis

Vega Sicilia on tõenäoliselt Hispaania legendaarseim veinimõis, mis asutati 1864. aastal. Nende lipulaev Único on nagu nimigi ütleb väga mitmes mõttes unikaalne vein. Mitmed ajaloolised Unico degustatsioonid, kus aastakäigud ulatuvad tagasi eelmise sajandi algusesse, on tõestanud veinimõisa stabiilset kõrget kvaliteeti viimase 100 aasta jooksul. Aga see ei tähenda seda, et nad ei mõtle tuleviku peale. Vega Sicilia õpib ja areneb pidevalt.

Alles hiljuti tehti mõisas suuri investeeringuid selle nimel, et veinimõisa viinamarjasaagi saaks ära jagada 81 mahuti vahel, mis võimaldab eraldi veini teha väga väikeste aiaosade kaupa, tõstes seeläbi valikuvõimalusi ja kvaliteeti. Mõeldes tulevikule on omanikud ligi 1000 hektarilisele Vega Sicilia valdusele istutanud 300 hektarit korgipuid, et tulevikus oleks võimalus ise veinikorke valmistada. Lisaks toodavad nad juba praegu majasiseselt enda tammevaate. 

Lisaks Vega Sicilia kolmele veinile lisandusid meie valikusse ka samade omanike teised veinimõisad: Alión (Ribera del Duero), Pintia (Toro), Macan (Rioja) ja Oremus (Tokaji, Ungari). Kõikide nendega saab detailsemalt tutvuda allolevate linkide kaudu. 

Ribera del Duero, Hispaania

Vega Sicilia Unico 2006

Vega Sicilia Unico Reserva Especial NV

Valbuena 5º 2013

Alión 2014

Rioja, Hispaania

Macán Clásico 2014

Tokaji, Ungari

Oremus Mandolas Tokaji Dry 2017

Oremus Late Harvest 2016

Vega Sicilia on ka kuulsa Primum Familiae Vini (www.pfv.org) klubi liige, kuhu kuulub 11 pereomanduses olevat eliitveinimaja kogu maailmast. Teised liikmed on: Egon Müller, Famille Perrin, Tenuta San Guido, Baron Philippe de Rothschild, Champagne Pol Roger, Symington, Torres, Marchesi Antinori, Joseph Drouhin ja Famille Hugel.