Uudised

Uus vein - Clos des Lambrays

Uus vein - Clos des Lambrays

Meie valikusse on lisandunud väga limiteeritud koguses Burgundia ühte parimat veini - Clos des Lambrays grand cru. Clos des Lambrays on üks neljast Morey-Saint-Denis appellatsioonis asuvast grand cru aiast. Teised on Clos de Tart, Clos Saint Denis ning Clos de la Roche. Clos des Lambrays ajalugu ulatub tagasi juba 14. sajandisse, kuid 1981. aastal omistati sellel aiale grand cru staatus.

Domaine des Lambrays omab 8.66 ha Clos des Lambray'st ning 0.18 ha kuulub ühele teisele tootjale, seega on tegemist praktiliselt monopole veiniaiaga. 2014 aastal ostis veinimõisa LVMH. Veinipuude keskmine vanus on 50+ aastat ja keskmine saagikus on 31 hl/ha kohta. Clos des Lambrays aastane toodang on umbes 30,000 pudelit.

Viinamarjad pressitakse täiskobaratena ning kääritatakse suurtes avatud terasmahutites 15-18 päeva. Vein laagerdub 18 kuud tammes, millest 50% on igal aastal uued vaadid. Vein on suurepärase tasakaaluga, jõuline kuid samas elegantne ja siidine, mineraalse ja väga puhta pika järelmaitsega. Vaata ka ajakirja Decanter detailselt ülevaadet Domaine des Lambrays kohta siit.

Saadaval väga limiteeritud koguses!

2013 Clos des Lambrays Grand Cru, Morey-St-Denis

Antonio Galloni 95p
Robert Parker 94p