Uudised

Optiwine - uus revolutsiooniline toode

Optiwine - uus revolutsiooniline toode

Optiwine on unikaalne patenteeritud seade, mis avab kiiresti veinis peidus olevad aroomid ning samas lükkab edasi veini oksüdeerumise. Tänu Optiwine väljatöötatud nano-õhutus meetodile (nano-aeration) juhitakse veini kontrollitud kogus hapnikku. Idee sai alguse sellest, kui Michael Paetzold ning Olivier Caste leidsid, et suur osa maitsemolekule jäävad veine proovides avastamata ning pärast kolme aasta pikkust uurimustööd tulid nad lõpuks välja oma revolutsioonilise tootega.

Veini aroomi ning tekstuuri moodustavad erinevad molekulid, mis on hapniku suhtes väga tundlikud. Alates hetkest kui veinil on esimene kontakt hapnikuga algab tasapisi protsess, mille käigus veini erinevad aroomid avanevad. Samas liigne kontakt hapnikuga lõppeb veini oksüdeerumisega. Avades pudeli, algab momentaalselt võistlus ajaga, kus ühel pool on veini soovitud "molukulaarne äratus" ning teisel pool veini hävitav oksüdatsioon.

Michael avastas oma katsetuste käigus, et ainult mõned mikrogrammid hapnikku liitri kohta (10-40 µg/l) võimaldavad veinil saavutada maksimaalse aroomide ja tekstuuri "äratuse". Kui minna natuke üle selle taseme toimub juba kiirendatud oksüdeerumine, mille käigus puutub vein kokku 8000 mikrogrammi hapnikuga.

Testide käigus töötati välja kolm eri mõõduga Optiwinerit:

No 4: Punased veinid 0-4 aastat vanad

No 6: Punased veinid 4-10 aastat vanad / valged ja roosad veinid 0-2 aastat vanad

No 8: Punased veinid 10+ aastat vanad / valged ja roosad veinid 2+ aastat vanad

Kuidas Optiwine kasutada? VIDEO

1. Eemalda kork ning sisesta koheselt pudelisse õige Optiwiner

2. "Ärata" vein liigutades pudelit aeglaselt üles ja alla:

- kaks korda 37.5cl pudeli puhul
- kolm korda 75cl pudeli puhul
- viis korda 150cl pudeli puhul

3. Jäta Optiwiner pudelisse ning oota vähemalt 10 minutit (mida kauem seda parem tulemus)

Kui te soovite veini dekanteerida, siis tehke seda vahetult enne serveerimist. Optiwine ei saa kasutada mulliga jookide puhul ning keeratava korgiga pudelite puhul.

 

 

 

 

 

 

Paljud kuulsad veinimeistrid ja sommeljeed on Optiwine juba proovinud. Tulemused on alati olnud positiivsed ja üllatavad - nii valgete, roosade, punaste kui ka noorte ja vanade veinidega.

"My friends Michael and Olivier presented me Optiwine. I was sceptical; thereby we tasted blind several vintages, young and old. The results were spectacular!"

Francois Mitjavile
[Terte Roteboeuf & Roc de Cambes]
 

Et täielikult aru saada Optiwine väärtusest soovitame teha võrdlev degustatsioon:

1. Ava kaks identset sama aastakäigu veini 

2. Ühe veini puhul kasuta vastavalt juhistele Optiwine'i

3. Teine vein jäta avatuna seisma või vala karahvini

4. Oota vähemalt 10 minutit 

5. Vala mõlemad veinid samasugustesse klaasidesse ning oota veel 10 minutit

Mõlema veini puhul proovi tuvastada: aroomide värskust, komplekssust, maitsenüansside tasakaalu, tanniinide kvaliteeti, happesuse tunnetust ning millal veinid "väsima" hakkavad, ehk kummal veinil tekivad kõigepealt esimesed oksüdeerumise tunnused..

Optiwine on leiutatud, disainitud ning toodetud Prantsusmaal.