Uudised

Itaalia uued veinimajad - Pietracupa ja Di Giovanna

Itaalia uued veinimajad - Pietracupa ja Di Giovanna

Itaaliast on valikusse lisandunud 2 uut ja põnevat veinimaja. Di Giovanna orgaaniline veinimõis Lääne-Sitsiiliast, kus veinivalmistamist nõustab ka kuulus Bordeaux veinimeister Denis Dubourdieu ning Itaalia veinimaastiku üks säravamaid staare Pietracupa veinimaja Campania maakonnast, mis 2006. aastal valiti Gambero Rosso poolt 'Up and Coming Winery of the Year' tiitli vääriliseks. 

Di Giovanna perekond on veinivalmistamisega tegelenud juba 5 põlvkonda. 1997. aastast on veinimõis sertifitseeritud orgaaniline. Valdus hõlmab kokku 110 hektarit, millest 56 hektaril kasvavad viinamarjad. Veinipuuaiad kasvavad 330-780 meetri kõrgusel merepinnast ning pinnases leidub vulkaanilist kivimit tufo, lubjakivi ja savi. 

2013 Gerbino Bianco, Terre Siciliane IGP, Di Giovanna (Bio)

2013 Grillo, Terre Siciliane IGP, Di Giovanna (Bio)

2012 Gerbino Rosso, Terre Sisciliane IGP, Di Giovanna (Bio)

~ ~ ~

Pietracupa omanik ja veinimeister Sabino Loffredo on tuntud just oma valgete veinide poolest, tema stiil on värksed, ilma tammelaagerduseta, väga kõrge mineraalsusega ja pika vananemispotentsiaaliga veinid. 2007. aastal andis Gambero Rosso Pietracupa Fiano'le 'Best White Wine of the Year' auhinna ning järgneval aastal sai juba Greco maksimaalse 'tre bicchiere' skoori. Hiljuti nimetas Gambero Rosso Itaalia üheks parimaks valgeks veiniks just Pietracupa Greco. Sabinol on 5.5 hektarit veiniaedu ning ta toodab maksimaalselt 50 000 pudelit aastas.                  

2012 Greco di Tufo  DOCG, Campania, Pietracupa

2012 Fiano di Avellino DOCG, Campania, Pietracupa

~ ~ ~

Lisaks saabus ka uus Nanni Cope' aastakäik. Peamine viinamarjasort on vähetuntud Pallagrello Nero - hilja valmiv, paksu kesta ja äärmiselt siidiste tanniinidega. DNA analüüs näitab Pallagrello Nero lähedast sidet ainult Casavecchia sordiga. Väga madala saagikusega ja kõrgeima antotsüaniinide (rühm taimseid pigmente) sisaldusega viinamarjasort üldse. Mida kõrgem tase, seda paremini vein tanniini säilitab ja seda kauem vein vananeb. Viinamarja esineb vaid Caserta ümbruses ning hinnanguliselt on maailmas kokku vaid 25 hektarit.

Väga limiteeritud. 2012 aastakäiku on Eestis vaid 10 kasti.

2012 Sabbie di Sopra il Bosco, Terre del Volturno IGT, Campania, Nanni Cope