Uudised

Uued veinid: Comando G

Uued veinid: Comando G

15 aastat tagasi kuulsid kaks veinimeistrist sõpra Daniel Landi ja Fernando Garcia linnalegendi, et kõrgel Sierra de Gredose mägedes asuvad üliväikesed, peaaegu ligipääsmatud väga vanad Garnacha veiniaiad. Dani ja Fernando otsustasid parimad aiad üles otsida ja nii saigi 2008. aastal alguse Comando G. Praegu haldavad nad 10 hektarit väga vanu veiniaedasid, mis kõik asuvad 850-1200 meetri kõrgusel graniidisel pinnasel. 

Olenemata Madriidi lähedusest (tund aega autosõitu) on see unine ja mägine maapiirkond olnud pikka aega väga vaene ja lisaks ekstreemsele asukohale on seal veiniaias töötamine olnud vaid üksikute kohalike "hullude" jaoks. Paljud iidsed aiad on/olid ka maha jäetud, sest uued põlvkonnad on väga harva oma vanematelt selle töö üle võtnud. Seega enne Dani ja Fernando saabumist on viimased aastakümned kohalikud vanamehed oma tillukeste (0.1-0.5 ha suuruste) veiniaedade saagi müünud sentide eest suurtele kooperatiividele, kus kõik see vanade Garnacha puude saak on jõudnud anonüümsetesse segudesse.

Kõik Comando G veinid on väga vanadest Garnacha veinipuudest (60-90+ aastat) ja stiililt meenutavad pigem Burgundia Pinot Noire kui vanakooli moosiseid, alkohoolseid ja liigse tammelaagerdusega Garnachasid. Kuna nende lähenemine on veiniaia põhine, siis on nad ka oma veinid jaotanud Burgundia klassifikatsiooni kohaselt järgmiselt: village, 1er cru ja Grand Cru: 

2016 La Bruja de Rozas

2016 Rozas '1er Cru'

2015 Tumba del Rey Moro 'Grand Cru'

2015 Rumbo al Norte 'Grand Cru'

"They seem to go from strength to strength and are getting closer to their goal with some of their wines achieving world-class status! One of the most exciting new projects not only in Gredos, but in the whole of Spain!" Wine Advocate 

Tasub lugeda ka The New York Timesi hiljutist artiklit Comando G-st siin ja vaadata uskumatuid pilte Comando G veiniaedadest siin.