Uudised

Uued Mariage Frères teed

Uued Mariage Frères teed

Meie teevalik on täienenud paljude uute ja põnevate Mariage Fréres toodetega.

Valikusse on lisandunud kaks Tai sinist teed. Sinine tee on ainult osaliselt oksüdeerunud ning omandab rohelise tee magususe ja musta tee delikaatsuse. Opium Hill ja King's Tea.

Kollane tee on maailma üks eksklusiivsemaid sorte, mida peaaegu üldse ei ekspordita. See on olnud hiinlaste spetsialiteet sajandeid. Seda valmistatakse rohelise tee lehtedest ja peale teatud vanandamist muutuvad lehed kollaseks. Thé Jaune des Cinq Dynasties on maailma üks haruldasemaid jooke.

Suitsutatud tee ajalugu ulatub tagasi 17. sajandisse, kui tänu sõdadele oli kiiresti vaja teelehti kuivatada. Teelehed asetatakse mõneks ajaks kuumale raudplaadile ja hiljem tõstetakse nad pambusetele, mille alt tuleb männisuitsu. Lapsang Souchong Imperial ja Empereur Chen-Nung.

Sweetheart on käsitsi volditud valge tee, mille valmistamine on tõeline nauding. Südamekujulised teeõied tuleb panna klaasist kannu, kus nad vaikselt avanevad nagu lilled. Dragon (tähistamaks draakoni aastat) on roheline tee goji marjadega (ühed vitamiinirohkemad marjad maailmas).

Saadaval on ka 4 erinevat jääteed. Thé Sur le Nil, Mandalay ja Roi des Earl Grey on väikestes muslini kotikestes ning Babylonia suures klaaspurgis. Teele tuleb lisada 1 liiter külma vett ning mõni aeg külmkapis seista lasta. Kogu tee valikuga saate tutvuda siin.

Mariage Fréres on Prantsusmaa vanim tee importija. Teemaja on asutatud vendade Henri ja Edoard Mariage poolt Pariisis 1854. aastal. Kuni 1980ndate aastateni müüs Mariage Fréres oma teed eksklusiivsetele poodidele ja kuulsatele hotellidele. Alles 1980ndatel alustati ka müüki otse lõpptarbijatele.

Prantslased joovad teed väga erineval ajal ning hommikul, pealelõunal ja õhtul juuakse loomulikult erinevaid sorte. Kuna teejoomise traditsioonid on Prantsusmaal pikad, siis valdavad nad hästi ka tee valmistamise kunsti. Ükskõik kui palju teemaja panustab heasse tootesse, on see ikkagi lõpptarbija, kes selle tee valmistama peab. Näiteks vedelikku ei tohiks teekotist kunagi väljapigistada, sest selle tulemusena tulevad teelehtedest esile tanniinid, mis muudavad tee kibedaks. Väga tähtis on erinevate teesortide puhul ka vee temperatuur, tee kogus, ja tõmbamisaeg. Enne joomist peab tee mõni hetk jahtuma kuni ta on just õigel temperatuuril. Just Mariage Freres käest ostab teed Japan Airlines oma esimese klassi reisijate jaoks ning paljud maailmakuulsad viietärni hotellid.