Uudised

Uus Chianti - Tenuta degli Dei

Uus Chianti - Tenuta degli Dei

Tommaso Cavallile ja tema moeloojast isale on juba 1970ndatest kuulunud Toskaanas Tenuta Degli Dei nimeline farm, kus Tommaso ise ka elab. Farm asub San Lelino külas Panzano linna lähistel Chianti piirkonnas. Viinamarjad asuvad Conca d'Oro orus, mis tänu oma pinnasele ja asukohale on ideaalne veini valmistamiseks. Veiniaia pinnases on peamiselt savirikas lubjakivi. Tommaso osaleb igapäevaselt kogu veinivalmistamise protsessis ning abiks on tal Toskaana ja kogu Itaalia üks kuulsamaid veinikonsultante Carlo Ferrini, kelle klientide hulka kuulub ka teine meie valikus olev Poliziano veinimõis. Lisaks veinide valmistamisele võtab suure osa Tommaso ajast tema teine armastus - hobuste kasvatamine ja aretamine.

Tenuta Degli Dei toodab kolme veini, mis on kõik stiililt väga pehmed ja kergesti joodavad (tüüpiline Carlo Ferrini käekiri). Tenuta Degli Dei veinimõisa peetakse hetkel üheks uueks tõusvaks täheks Toskaana veinimaastikul ning seda peegeldavad ka erinevate veinikriitikute positiivsed kommentaarid ja hinnangud.

Nüüdsest on meie valikusse lisandud veinimõisa kõige uuem vein - Chianti Classico. Lisaks on uuesti valikus Le Redini ning esivein Cavalli, mis mõnda aega juba läbimüüdud olid.

Saadavus on üpris limiteeritud, kuna Tenuta degli Dei toodab vaid 7 tuhat pudelit Chiantit, 34 tuhat pudelit Le Redinit ning 23 tuhat pudelit Cavallit.

2012 Chianti Classico DOCG

2011 Le Redini, Toscana IGT

2009 Cavalli, Toscana IGT