Uudised

Seña 2012 - enim hinnatud Tšiili vein läbi ajaloo

Seña 2012 - enim hinnatud Tšiili vein läbi ajaloo

Seña on Tšiili enim hinnatud vein. Esialgu oli Seña Eduardo Chadwicku (Viña Errazuriz) ning Robert Mondavi ühisprojekt, kuid 2004. aastast kuulub kogu projekt Eduardole. Chadwicki ning Mondavi leidsid peale pikki otsinguid unikaalse 42 ha suuruse asukoha Aconcagua Valley's, kus viinamarjad saavutavad ideaalse küpsuse, kuid andes samas maksimaalselt elegantse tulemuse. Kahe mehe eesmärk oli valmistada maailma üks parimaid veine, mis suudaks "konkureerida" parimate Bordeaux, Toskaana ning Napa Valley veinidega. Alates 2005. aastast on Seña sertifitseeritud biodünaamiliseks.

Vein on valmistatud 52% Cabernet Sauvignoni, 23% Carmenere. 12% Merlot. 7% Malbeci ning 6% Petit Verdot viinamarjadest. Viinamarjad koristatakse käsitsi 12kg kastidesse, misjärel toimub veinimajas topeltsorteerimine. Vein kääritatakse terasmahutites 24-28 kraadi juures, pärat mida laagerdub vein 22 kuud väikestes Prantsuse tammevaatides, millest 70% on uued. Toimub ka täielik naturaalselt algav malolaktiline kääritamine.

Aroomis on tunda mustsõstart, lagritsat, sandlipuud, tuliseid kive, sigarikarpi ning magusa tee nüansse. Maitse on suurepärases tasakaalus, täidlane, uskumatu sügavuse ja kontsentratsiooniga. Väga kauakestva järelmaitsega. 

Aastane toodang on vaid 700 kasti ning seega saadavus on väga limiteeritud!

Kuulsatest Berliini ja Aasia pimedegustatsioonidest, kus Seña on olnud uskumatult edukas, on võimalik pikemalt lugeda siin.

James Suckling 98p ("the greatest Seña ever")

James Suckling Top 100 Wines of 2014 - Seña 2012 # 9 (link)

2012 Seña tooteleht