Uudised

Rafael Palacios - Godello kuningas

Rafael Palacios - Godello kuningas

Palaciose nimi Hispaania veinisõpradele palju tutvustamist ei vaja. Rafael Palacios on Alvaro Palaciose vend, kes täna valmistab Valdeorrase piirkonnas paljude arvates Hispaania parimaid valgeid veine.

Rafa omab eranditult graanidise pinnasega terrass-veiniaedu väga kõrgel merepinnast (650-740 meetrit), kus ta niigi madalat saagikust ohustavad veel kevadine lumi ja öökülm. 

24.5 hektaril kasvab enamasti Godello, kui natuke leidub ka kohalikku Treixadurat. Veinipuude vanus on 20-100 aastat. Kogu töö veiniaias toimub käsitsi ning veinivalmistamine on orgaaniline ja biodünaamiline (sertifitseerimisprotsessis).

Igal aastal teeb Rafa kindlasti kahte veini: Louro ja As Sortes. Aga kui kõik tingimused on ideaalsed, siis teeb ta ka mõnest üksikaiast eraldi veini, nagu näiteks Sorte O Soro.

Viimane on 0.47 ha suuruse üksikveiniaia vein, mis asub 720 meetri kõrgusel merepinnast. Wine Advocate hindas seda 98 punkti vääriliseks: "...Sorte O Soro has to be among the best white wines ever produced in Spain...I simply cannot think of a better white" - Wine Advocate (Luis Gutierrez)

Vaata ka pildigaleriid.