Uudised

Niepoorti Projectos veinid

Niepoorti Projectos veinid

"Projectos" nime alla koondab Dirk Niepoort kõik oma erilised veini projektid nii Portugalis kui ka mujal maailmas. Mõned nendest põnevatest ja erilistest veinidest on jõudnud ka meie valikusse. Nende veinide toodang on äärmiselt väike ja seega on pudelite arv ka Eestis limiteeritud.

Hispaanias valmistab Dirk koostöös Equipo Navazos'ega sherry viinamarjasordist Palomino Fino unikaalset valget veini, mille valmistamiseks kasutatakse mitme sajandi vanuseid meetodeid. Austria vähetuntud piirkonnas Carnuntum toodab Dirk koos oma eksnaisega 100% Blaufränkischi viinamarjadest elegantset ja Pinot Noir sarnast punaveini.

Oma kodukandis teeb Dirk veini nimega Bastardo, mis on valmistatud 100% Bastardo viinamarjadest ja mida Prantsusmaal tuntakse ka Trusseau Noir nime all. Robustus on vein, mida valmistatakse väga vanadest veinipuudest ning mis laagerdub 4 aastat vanades tammevaatides. Selle veiniga tahab Dirk näidata, et 4 aastat tammes laagerdunud vein võib olla nooruslik, elegantne ja värske happega.

2010 Navazos Niepoort, Vino Blanco, Andalucia, Hispaania

2007 Carnuntum, Muhr-van der Niepoort, Carnuntum, Austria

2009 Bastardo, Niepoort Projectos, Douro, Portugal

2007 Robustus, Niepoort Projectos, Duoro, Portugal