Uudised

Michel Couvreur uued viskid

Michel Couvreur uued viskid

Michel Couvreur oli väga edukas veinikaupmees aastatel 1950-1970 müües parimaid Burgundia veine Inglismaal ja Kanadas. Elades Šotimaa lossis 60ndatel armus ta sealsesse viskisse. Ta alustas viski valmistamist ning transportis kogu oma viski laagerduma Bouze-les-Beaune keldrisse Burgundias. Michel isiklikult valib oma viski jaoks sherry vaadid Andalucias. Viimased mitukümmend aastat on ta katsetanud ja taaaselustanud vanu viski valmistamise traditisioone. Seaduse kohaselt on viski vanus määratletud kõige noorema viski järgi segus ja see sunnib tootjaid kasutama võimalikult vähe vanu segusid (majanduslikult kasulik tootjale). Kuid Micheli nägemuse kohaselt on võimalik parim kvaliteet saavutada segades vanu viskisid noortega.

Praegu meie valikus olevale kahele viskile (Pale Single-Single ja Special Vatting) lisandunud kaks uut.

The Unique Grain Whisky, Aged 4 years on klassikaline teraviljaviski, mida on laagerdatud vähemalt 4 aastat tammevaatides. Destillaadi kanguse vähendamiseks kasutatakse puhastatud Šotimaal asuva Katrine järve vett. Värvuselt on viski tumeda kuldse tooniga, selge ja särav. Aroomis on tunda tammevaniljet, mandlit, joodi, pärmi, vürtse. Maitse on alguses üllatavalt elav ja vürtsikas, väga püsiv ja jõuline, järelmaitse ümar ja pehme. Ideaalse balansiga ja äärmiselt pika lõppmaitsega.

Very Sherried Single Cask, Aged over 26 years on ühes konkreetses vaadis laagerdatud single-malt whisky, destilleritud Šotimaal 12. aprillil 1984. aastal, pudelisse pandud 20. septembril 2011. Laagerdatud Andaluusia sherry-veini vaatides üle 26 aasta Michel Couvreur'i keldrites. Destillaadi kangust ei ole vähendatud ja jooki ei ole filtreeritud, et säilitada maksimaaselt selle naturaalsust. Kokku toodetud 120 pudelit mahuga 500ml.