Uudised

Kaks uut veinimaja: Jean-Louis Chavy & Chavy-Chouet

Kaks uut veinimaja: Jean-Louis Chavy & Chavy-Chouet

Meie valikusse on lisandunud kaks uut veinimaja Burgundiast. Mõlemad baseeruvad Puligny-Montrachet's, kus Chavy nimi on tuntud olnud juba rohkem kui 200 aastat. Mõlema veinimaja veinid on suurepärase hinna-kvaliteedi suhtega ning midagi enamat kui algul silti lugedes võiks eeldada.

Jean-Louis Chavy alustas omanimelise veinimajaga 2004. aastal, pärast seda kui ta oli oma venna Alainiga perekonna valdused ära jaganud. Nüüd kuulub talle 7 hektarit veiniaedu. 

2014 Bourgogne Chardonnay - selle veini saak tuleb kohe Puligny-Montrachet piiril paikenvast veiniaiast, mis on 20-40 aasta vanune.

2014 Puligny-Montrachet 1er Cru 'Les Folatiéres - üks hinnatumaid Puligny 1er Cru aedu, Jean-Louisi veinipuud on kuni 50 aastased ning vein on laagerdunud 12 kuud tammes.

Chavy-Choueti eesotsas on Romaric Chavy, kes vaid 22 aastaselt võttis veinimaja juhtimise üle. Talle kuulub 13 hektarit veiniaedu, kus kogu töö on orgaaniline. Romaric õppis veinivalmistamist mitu aastat ka oma ristiisa Francois Mikulski juures. 

2015 Bourgogne Chardonnay 'Les Femelottes' - paarkümmend meetrit Puligny-Montrachet 'Reuchaux' aiast paiknev üksikaed, aastane toodang 10,000 pudelit

2015 Bourgogne Pinot Noir 'La Taupe' - üksikaed mis paikeb põhimõtteliselt Pommardis ning on väga vanade veinipuudega, enamuses istutatud 1935, aastane toodang vaid 8,000 pudelit