Uudised

Juuni 2009 - Terre Alte 2006 Aasta Parim Valge Vein

Juuni 2009 - Terre Alte 2006 Aasta Parim Valge Vein

Livio Felluga Terre Alte 2006 auhinnati 2009. aasta parima valge veini "Oscar del Vino 2009" tiitliga. Rahvusvahelist veinikonkurssi korraldab igal aastal Itaalia Sommeljeede Assotsiatsioon Roomas ja ajakiri Bibenda. Esimest korda 11 aasta jooksul koosnes žürii kümnetest tuhandetest inimestest, kes andsid oma hääle ja otsustasid finalistid. Ja nagu öeldakse "Oscarite" maailmas "Võitjaks on ... Terre Alte 2006!".

Auhinda vastu võttes kommenteeris Maurizio Felluga, "Sellest ajast peale kui olin veel väike laps, ütles minu isa tihti, et vein toob leiva meie lauale, täna tahksin ma lisada, et lisaks leivale laual on vein andnud meile suurt rahulolu ja emotsioone ning see prestiižne auhind on tunnistus sellest".

Terre Alte loodi 1981. aastal ja seda loetakse Itaalia üheks prestiižikamaks valgeks veiniks. Väga balanseeritud segu Friulano, Pinot Bianco ja Sauvignon Blanc viinamarjadest, mis on kasvanud Felluga pere valdusel Rosazzo's ajaloolises Terre Alte viinamarjaaias, erakordselt elegantne kombinatsioon intensiivsest puuviljast ja lillelistest aroomidest. 

Terre Alte on võitnud lugematuid auhindu ja tunnustusi, ekspertide poolt koostatud veinikataloogides leiab ta regulaarsetl Itaalia valgete veinide tippude hulgast, isegi ajakiri Wine Spectator on korduvalt valinud veini "Top 100" edetabelisse.

Oscars del Vino 2009 on rahvusvaheline auhind, mille üleandmistseremoonia edastati televisiooni vahendusel 7. juuni 2009. Auhinda loetakse üheks olulisimaks Itaalias. See loodi, nagu nimigi ütleb, tähistamaks veini, veinitootjaid ja inimesi, kes on aasta jooksul kõige rohkem läbi veinitootmise kaasa aidanud valdkonna arengule ja kvaliteedi tõstmisele. 

Loe ka teisi Livio Felluga uudiseid siit.