Uudised

Gusbourne - uued Inglise veinid

Gusbourne - uued Inglise veinid

Gusbourne on Inglismaa prestiižeim šampanjameetodil vahuveinide valmistaja ning on ainuke Eestis saada olev Inglise veinitootja. Lisaks auhinnatud aastakäigu vahuveinidele valmistab Gusbourne ka väga väikestes kogustes kahte tavaveini, mis on nüüdsest ka meie valikus. Kokku valmistab Gusbourne 3-4 šampanja meetodil aastakäigu vahuveini ning erakordsetel aastatel ka väga väikeses koguses kahte tavaveini - Pinot Noir ning Chardonnay.

2013 Guinevere (Chardonnay) - IWSC Silver Medal

2013 Pinot Noir - IWSC Silver Medal

Käesolev aasta on Gusbourne jaoks olnud üldse erakordselt edukas - kolmelt kõrgelt hinnatud rahvusvaheliselt võistluselt [Decanter World Wine Awards, International Wine Challange ja International Wine & Spirits Competition (IWSC)] võideti rekordilised viis kuld - ja kuus hõbemedalit. Nende Late Disgorged Blanc de Blancs 2007, mida on saada vaid mõned pudelid võitis kõigil kolmel võistlusel kuldmedali, mis on Inglise veininduses esmakordne.

2013. aastal valis IWSC Gusbourne Inglismaa parimaks veinitootjaks - English Wine Producer of the Year. Märkimisväärne on veel see, et peale koduturu on Gusbourne veinid saadaval veel vaid Itaalias ja Eestis.

Kogu Gusbourne toodang valmistatakse ainult oma aedade saagist. Veinimaja asub Kenti krahvkonnas Appledore külas 120 kilomeetri kaugusel Londonist. Neile kuulub sealt 21 hektarit veiniaedu, kus pinnases on peamiselt savi ning sügavamal leidub ka liiva, merekarpe, liivakive ja rauamaake. Veiniaedade madal lõunapoolne asetus koos mere lähedusega (vähem kui 10 km) tagab viinamarjade regulaarse küpsuse.

Lisaks on meil juba natuke pikemat aega valikus olnud ka nende kaks vahuveini:

2009 / 2010 Gusbourne Brut Reserve

2009 Gusbourne Blanc de Blancs

Vaata ka lisaks:

Gordon Ramsay serves English sparkling to the French

Gusbourne signs export deal with Estonia (pdf)

Gusbourne pikem tutvustus (pdf)