Uudised

Gusbourne - esimesed Inglise veinid Eestis

Gusbourne - esimesed Inglise veinid Eestis

Alates juunist on meie valikus Inglismaa üks prestiižeim (šampanja-meetodil) vahuveini valmistaja - Gusbourne Estate. Eelmisel aastal valis International Wine & Spirits Competition nad Inglismaa parimaks veinitootjaks ning ka käesoleval aastal võitis Gusbourne International Wine Challange'il mitmeid auhindu. Hetkel on Gusbourne ainus Eestis saada olev Inglise veinitootja ning lisaks koduturule on nende veinid saadaval vaid Ameerikas, Iirimaal ning Itaalias.

Gusbourne veinimaja asub Kagu-Inglismaal Kenti krahvkonnas Appledore külas 120 kilomeetri kaugusel Londonist. Gusbourne valduste ajalugu ulatub tagasi 1410. aastasse, kuigi veini on seal valmistatud alates 2006. aastast. 16. sajandil teati seda kohta 'Gooseborne' nime all. Sellest ajast on mõisa vapil kolm hane, mis kaunistavad ka tänapäeval Gusbourne pudeleid.

2003. aastal ostis Andrew Weeber Gusbourne valdused ning esimesed veinipuud istutati sellele järgneval aastal. Andrew eesmärk oli algusest peale teha midagi unikaalset ja pärast põhjalikke uurimustöid lasi ta veiniaeda istutada Burgundia kloonid, mis selle asukoha ja pinnasega ideaalselt sobivad. Burgundia kloonide saagikus on väga madal ning see võimaldab toota kõrge kvaliteedilist veini. Gusbourne valmistab šampanja meetodil (methóde champenoise) kolme ainult aastakäigu vahuveini ning erakordsetel aastatel ka väga väikeses koguses tavaveini, mis on 100% Pinot Noir viinamarjadest. Esimene aastakäik oli 2006, mis jõudis müügile 2010. aastal pärast kolme aastat pudelis pärmisettel küpsemist.

2009 Gusbourne Blanc de Blancs, English Sparkling Wine, Kent

2009 Gusbourne Brut Reserve, English Sparkling Wine, Kent

2011 Pinot Noir, English Wines of Distinction, Kent

 

Ning allolevatelt linkidelt võite leida veinimaja pikema tutvustuse koos kahe lühikese artikliga, mis meie koostöö kohta UK veinimeedias ilmus:

Gusbourne tutvustus (pdf)

ukvine | 'Gusbourne Estate signs export deal with Estonia' (pdf) 

Decanter | 'English wine industry hitting its stride' (pdf)