Uudised

Detsember 2010 - Alphonse Mellot veinid Sancerre'st

Detsember 2010 - Alphonse Mellot veinid Sancerre'st

Mellot perekonna nimi on pärit 16. sajandist, Sancerre külast, ajaloolistes ürikutes ära märgitut kui kuulus viinamarjakasvatajate ja veinimeistrite perekond. Kõige kuulsam neist oli tõenäoliselt Cesar Mellot, kes oli määratud Louis XIV veinialaseks nõunikuks. Täna juhivad seda ajaloolist veinimõisa 18. ja 19. generatsioon, mõlemad Alphonse'id, Sancerre veinide austajate seas on nad legendid. Isa ja poeg Mellot'd valmistavad oma maailmakuulsaid veine Domaine de la Moussiére veinimõisas, veiniaedades on Sancerre'le tüüpiline mineraaliderikas pinnas ning 75% toodetakse valget veini. Alphonse Mellot veinid on valmistatud modernses stiilis, intensiivsed, komplekssed, kiviselt mineraalsed, küllusliku puuviljalise maitsega ja väga pika vananemispotentsiaaliga.

Lisaks Sancerre veinidele valmistab noorem Alphonse Mellot ka kahte Burgundia veini. Domaine Les Pénitents veinid valmivad koostöös Gevrey-Chambertin külast pärit noore andeka veinimeistri Vincent Geantet'ga, kes juhib alates 1989. aastast Domaine Geantet-Pansiot veinimõisa. Alphonse Mellot'le tutvustas seda ajaloolist valdust kauaaegne sõber ja reisikaaslane Charlois, kes ise on Bertrange's tammepuust veinivaatide valmistaja. See oli armastus esimesest silmapilgust, unustatud koht, mis tundus nii metsik, kuid tulvil ajalugu ja keskaegset ilu, puutumata veiniaiad, mida ümbritsesid vanad tammepuud. Domaine Les Pénitents veiniaiad asuvad 35 km kaugusel Sancerre külast, Coteaux Charitois piirkonna nõlvakutel. Nende vanade veiniaedade saamislugu pärineb tsistertslaste munkadelt. Need Montaillat põllud oli kingitus Bourras munkadele Sancerre krahvilt Etienne'lt. Bourras abiklooster oli üks 156-st tsistertslaste mungakloostrist Prantsusmaal 12. sajandi esimesel poolel. Clos Vougeot vendade eeskujul tegid Bourras mungad veinivalmistamisest oma olulise sissetuleku allika. Veiniaiad jäid paljude palverändurite teele, kes rändasid Le Puy-en-Velay'st mööda Via Podensist, tänapäeval tuntakse seda rännuteed ka Codex Calixtinusena, mis on märgitud 1140. aastast pärit Aymeric Picaud palverändurite reisijuhti. Tänase päevani mööduvad veiniaedadest palverändurid ja selle järgi on saanud ka mõis oma nime Domaine Les Pénitents (tõlkes: vagaduse valdus). Mõisa koosseisu kuulub 18 hektarit lubjakivirikkaid veiniaedu, mis paiknevad lõunakaare suunas, kasvatatakse Chardonnay ja Pinot Noir viinamarju, rakendatakse vaid orgaanilist ka biodünaamilist marjakasvatust, kogu marjakorje toimub käsitsi ja viinamarjad sorteeritakse korduvalt nii veiniaias kui ka veinimajas sorteerimislaual. 


www.mellot.com                                                                                                              www.les-penitents.com

UUED VEINID:

2009 La Moussiére (Blanc), Sancerre AC, Alphonse Mellot
2008 Le Romains (Blanc), Sancerre AC, Alphonse Mellot
2009 Génération XIX (Blanc), Sancerre AC, Alphonse Mellot
2008 Edmond (Blanc), Sancerre AC, Alphonse Mellot

2009 La Moussiére (Rouge), Sancerre AC, Alphonse Mellot
2008 Génération XIX (Rouge), Sancerre AC, Alphonse Mellot
2008 En Grands Champs (Rouge), Sancerre AC, Alphonse Mellot

2008 Chardonnay, Vin de Pays Coteaux de Charitois, Domaine Les Pénitents
2008 Pinot Noir, Vin de Pays Coteaux de Charitois, Domaine Les Pénitents