Uudised

Ainulaadne veinipiirkond - Carema DOC

Ainulaadne veinipiirkond - Carema DOC

Carema piirkonna veinid on väljaspool Piedmontet praktiliselt tundmatud, rääkimata rahvusvahelisest tuntusest. Samas on see väike küla võlunud teadlikke veiniarmastajaid juba sajandeid. Carema DOC (alates 1967) on ainulaadne, kuna seal on ainult kolm tootjat ja kokku vaid 13 hektarit. Carema küla asub Piedmonte maakonna loode osas Valle d'Aosta piiri lähedal. Selles piirkonnas on küllaltki ekstreemne terroir ning viinamarjade kasvatamine on seal paras katsumus. Veiniaiad on 750 meetri kõrgusel merepinnast järskudel nõlvakutel mäeahelate külgedel ja see teeb töö veiniaias väga raskeks.

Carema on Nebbiolo viinamarja kasvukohtadest kindlasti üks põnevamaid ning sealsed veinid on tuntud oma happesuse ja mineraalsuse poolest. Carema veinid sobivad suurepäraselt vanakooli Nebbiolo fännidele ning on väga hea hinna kvaliteedi suhtega, olles vähemalt poole soodsamad kui samamasti Barolod ja Barbarescod. Carema DOC reeglite kohaselt peab vein olema vähemalt 85% Nebbiolo viinamarjadest ning enamasti kasutatakse sildil „Carema" või „Carema Riserva" märgistust. Carema veinid peavad küpsema vähemalt 3 aastat, millest 24 kuud suurtes tamme või pähklipuu vaatides. Riserva peab küpsema vähemalt 4 aastat, millest 30 kuud suurtes tamme või pähklipuu vaatides.

Cantina Produttori Nebbiolo di Carema on selle piirkonna kolmest tootjast suurim, valmistades 60 000 pudelit aastas. Veinimaja loodi 1960. aastal kümne viinamarjakasvataja poolt. Tegemist on kooperatiiviga, kuhu täna kuulub juba 81 väikest viinamarjakasvatajat. Praeguseks on nendest saaanud Carema veinipiirkonna vaieldamatult parim tootja.

2009 Carema Classico DOC, Piedmonte, Cantina Produttori Nebbiolo di Carema

2008 Carema Riserva DOC, Piedmonte, Cantina Produttori Nebbiolo di Carema