Uudised

Ca'del Bosco Franciacorta

Ca'del Bosco Franciacorta

Ca'del Bosco on Itaalia üks parimaid ja enim tunnustatud veinimajasid. Gambero Rosso veiniteatmikus on Ca'del Bosco võitnud kõige ihaldatumad „kolm klaasi" rekordilised 35 korda, olles Gaja järel teisel kohal. 1960ndate lõpus ostis Annamaria Clementi Zanella väikese maja Franciacorta mäe nõlvakul, mida kohalikud teadsid „Ca'del bosc" nime all. Maurizio Zanella oli üks esimesi inimesi, kes nägi Franciacortas suurt potentsiaali ning 1970ndatel muutis väikese maja uhkeks veinimõisaks, mis praegu pigem meenutab kunstigaleriid. 1995. aastal sai Franciacorta piirkond kõrgeima D.O.C.G. staatuse ning Ca'del Bosco omab seal 150 hektarit veiniaedu ning toodab aastas umbes miljon pudelit Franciacortat.

Franciacorta on Itaalia vahuvein, mida valmistatakse Lombardias järgides méthode champenoise eeskuju ning sarnaselt šampanjale küpseb vein pärmisettel pudelis pikki aastaid. Franciacorta valmistamiseks kasutatakse Chardonnay, Pinot Bianco ning Pinot Nero viinamarju. 

Meie valikus on kaks Franciacortat. Klassikaline Cuvée Prestige on valmistatud 75% Chardonnay, 15% Pinot Nero ja 10% Pinot Bianco viinamarjadest, lõpliku segu tegemiseks kasutatakse vähemalt 20% reserv veini ning vein küpseb pudelis pärmisettel keskmiselt 28 kuud. 2003 Cuvée Annamaria Clementi on kindla aastakäigu Franciacorta, mida valmistatakse 55% Chardonnay, 25% Pinot Bianco ja 20% Pinot Nero viinamarjadest, mis pärinevad mõisa parimatest veiniaedadest. Vein küpseb pudelis pärmisettel 7 aastat.

Cuvée Prestige, Franciacorta Brut DOCG                              

2003 Cuvée Annamaria Clementi, Franciacorta Brut DOCG