Uudised

Bodegas Aalto - Ribera del Duero

Bodegas Aalto - Ribera del Duero

Meie valikusse on lisandunud Bodegas Aalto veinid Ribara del Duerost. Aalto on modernse Ribera del Duero stiili üks kuulsamaid esindajaid. Veinimaja rajas Mariano Garcia Fernández 1999. aastal. Eelnevalt oli ta olnud 30 aastat Vega Sicilia veinimeister.

Aalto veiniaiad asuvad 700-950 meetri kõrgusel merepinnast. Kokku on neil 130 hektarit Tinto Fino veiniaedu, mis on jagatud 200 erinevaks blokiks, üheksas Ribera del Duero külas.

Veinipuude vanus on 40-100 aastat. Kogu töö veiniaias on käsitöö, ei kasutata ühtegi kemikaali ega herbitsiidi. Kõik veiniaiad (blokid) koristatakse ja kääritatakse eraldi. Toimub mitmekordne viinamarjade sorteerimine.

Aalto valmistab peamiselt kahte veini: Aalto ja Aalto PS.

Aalto veinipuud on 40-80 aasta vanused. Vein laagerdub 18 kuud Prantsuse (85%) ja Ameerika tammevaatides (15%). Pooled tammevaadid on uued.

Aalto PS'i (ehk Pagos Seleccionada) tehakse ainult parimatel aastatel. Viinamarjad tulevad veinimaja parimatest aedadest (La Horra, La Aguilera ja Fresnillo küladest). Nende veinipuude vanus on 80-100 aastat. Aalto PS laagerdub 100% uutes Prantsuse tammevaatides 21 kuud.