Uudised

Bodega Chacra veinid Patagooniast

Bodega Chacra veinid Patagooniast

Saabunud on neli põnevat punaveini Argentiinast, Põhja-Patagooniast. Tootjaks Piero Incisa della Rocchetta, kelle vanaisa on maailmakuulsa Itaalia veinimõisa Tenuta San Guido ja Sassicaia looja. Tegemist on tõelise "garaaži" tootjaga, kelle veinid on pigem Burgundia kui Uue Maailma stiilis.

Bodega Chacra asub täpsemalt Rio Negro orus, millele on iseloomulik kuiv kliima ja puhas saastamata õhk. 2004. aastal ostis Piero 1932. aastal istutatud ja selleks hetkeks mahajäetud väikese veiniaia. Teda lummas eesmärk proovida teha maailmaklassi Pinot Noir'd tundmatus ja katsetamata kohas.

Rio Negro orgu niisutab kanalite võrgustik, mis kaevati 1820ndatel, et suunata Andidest tulevat sulalund, tekitades nii kõrbe keskele unikaalse oaasi, mis on ideaalne viinamarjade kasvatamiseks. Chacra viinapuud toodavad väikeseid kontsentreeritud kobaraid (ca 80 grammi), mis koristatakse eranditult käsitsi. Käärimine toimub betoonmahutites ja enamasti kasutatakse täiskobaraid. Piero eelistab kasutada vanandamiseks Burgundia tammevaate, kuna need minimaliseerivad oksüdeerumist ja ei anna veinile edasi väga tugevat tamme nooti. Kogu veinivalmistamine on käsitöö ning ühtegi mehhaanilist protsessi ei kasutata. Samuti on kogu tootmine 100% biodünaamiline ja orgaaniline. 

Neljast veinist kolm on Pinot Noir ja üks Merlot. Mõisa kaks esiveini on nime saanud veiniaedade istutamise aasta järgi, vastavalt "Treinta y Dos" ja "Cincuenta y Cinco". Nende veinide saagikus on äärmiselt madal, aastane kogutoodang vaid 8000 ja 13000 pudelit. Kolmas Pinot Noir nimega "Barda" on segu eri aedade saagist ning seda toodetakse ka kõige rohkem, umbes 67 000 pudelit. Neljas vein on 100% Merlot, mida tehakse vaid 5400 pudelit.

Detailsema info Bodega Chacra ja Rio Negro piirkonna kohta võite leida siit.

2010 Chacra - "Treinta y Dos" Pinot Noir

2011 Chacra - "Cincuenta y Cinco" Pinot Noir

2011 Chacra - "Barda" Pinot Noir

2010 Chacra - "Mainque" Merlot