Uudised

August 2009 - Vein Sylt’ilt - esimesed veinipuud on istutatud

August 2009 - Vein Sylt’ilt - esimesed veinipuud on istutatud

Saksamaa kuulsal gurmee ja elustiili saarel Sylt'il avati uus kulinaarne atraktsioon. 4. juunist 2009 on Sylt'il täiesti oma viinamarjaaed, kõige põhjapoolsem kogu Saksamaal.

Balthasar Ress'i veinimaja omaniku Christian Ress'i ja tegevjuhi Thomas Doll'i juhtimisel istutas 8 liikmeline meeskond 3000 ruutmeetri suuruse veiniaia, kus 1100 istikut Solaris ja 500 Rivaner sordi veinipuud. Sündmuse tunnistajateks oli kohale tulnud väga palju tähtsaid isikud: Ursula Linssen (Schleswig-Holstein'i liidumaa põllumajandusminister), Carsten Kerkamm (Sylt'i linnavalitsuse nõukogu esimees ja aselinnapea), Hans-Bunde Boysen (maaomanik), Martin Schachner (veinipoe Weinhaus Schachner omanik) ja paljud restoranipidajad ja veinientusiastid, kes on aias rentinud omaenda veinipuu.

Christian Ress'i sõnul valmistatakse tõenäoliselt 3 aasta pärast esimene Schleswig-Holstein'i "landwein" (võib võrrelda Prantsuse Vin de Pays maakonnaveinidega). Veini hakatakse müüma nime all "55° Nord - Solaris/Rivaner" (55 viitab sõna otseses mõttes põhja laiuskraadile). Ress'i sõnul loodavad nad näha puuviljalist, värsket veini, mis oleks saarele tõeliseks tunnustuseks.

 

55° Nord - Solaris/Rivaner sobib väga hästi Rheingau veinitootja "teise" Sylt'i veini ideega. 2009. aasta aprilli lõpust on Weingut Balthasar Ress koostöös Sylt'il asuva veinipoega Weinhaus Schachner müünud sama nimega veini "55° Nord", kuid tegemist on Rheingau Riesling Trocken'iga, mis on saanud samuti oma nime Sylt'i saare asukoha laiuskraadi järgi. Christain Ress kommenteeris entusiastlikult: "Kui me seni oleme valmistanud veini saare jaoks, siis nüüd me valmistame veini, mis on ka saarelt pärit. Tähistamaks tänast tähtsat päeva, saavad kõik osalejad senikaua proovida 55° Nord - Riesling'it. See sobib väga hästi erinevate kalaroogadega ja austritega Goschi restoranis ja delikatessipoodides nii Sylt'i saarel kui ka suurel mandril."

Neile, kes sooviksid omandada üht sellist haruldast pudelit, soovitatakse rentida üks 555-st aeda istutatud veinipuust. "Sylt'i marjakasvataja" Christian Ress'i sõnul on läbi Weinhaus Schachner'i ja Balthasar Ress'i kodulehe saabunud juba mitmeid tellimusi ning aktiivne huvi on ületanud kõik ootused. Tulevikus on vein saadaval üliväikestes kogustes - neile, kes oma veinipuud ei ole rentinud - võib hea õnne korral tekkida võimalus osta pudel Balthasar Ress'i kaudu või Weinhaus Schachner'ist.

Rohkem informatsiooni www.balthasar-ress.de