Uudised

Aprill 2012 - uued veinid

Aprill 2012 - uued veinid

Gianfranco Fino veinid on midagi müstilist ja ennekogematut. Käesoleval aastal parimaks Itaalia punaveiniks tituleeritud "Es" on 100% Primitivo, mida toodetakse vaid mõnituhat pudelit. "Jo" on 100% Negroamaro, mida valmistatakse vaid tuhatkond. "Es'i" on meil vaid mõned kastid ning "Jo'd" ainult kaks magnum pudelit. Märkimisväärne on ka see, et Eesti on üks väheseid riike peale Itaalia, kus Fino veine üldse leidub. "Es" on kõikides parimates Itaalia veiniteatmikes saanud maksimum hinnangud. Näiteks Gambero Rosso on viimased kolm aastat andnud veinile ***+ skoori, mille iga aasta saab vaid 30 veini kogu Itaaliast. Sama väljaanne andis 2010. aastal Gianfranco Finole ka "wine grower of the year" tiitli. Top 100 Itaalia punaveiniga saate tutvuda siin.

Unlitro on lõuna Toskaana veinimaja Ampeleia uusim vein, mis on ebatavelise disainiga 1 liitrises pudelis. Vein on nooruslik, värske ja marjane. Valmistatud mõisa noorimate veiniaedade saagist ning põhineb Toskaanale mitteomastel viinamarjasortidel nagu Grenache, Mourvedre, Marselan ja Carignano.

Rémole on hea näide tüüpilisest Toskaana punaveinist, mis ei ole tammes laagerdunud. Vein on lopsakas, puuviljane, pehme ja natuke vürtsikas. Tootjaks on 700 aastase veinitootmise ajalooga Marchesi de' Frescobaldi perekond. Meil on hea meel kutsuda Teid ka õhtusöögile Frescobaldi veinidega, mis toimub 3. mail restoranis Dominic. Menüü ja veinide valikuga saate tutvuda siin.

Niepoorti veinimajalt on tulnud väga värske, delikaatne, mineraalne ja samas kompleksne valge vein Redoma Branco. Veini valmistamiseks kasutatavad veiniaiad on 40-80 aasta vanused ning keskmiselt 600 meetri kõrgusel merepinnast. Vein on põnevaks täienduseks juba meie valikus olevale Redoma Branco Reserva'le.

Bodegas Terras Gauda veinimajalt on kaks uut veini. Marinero on tegelikult Abadia de San Campio Albarino, mis on meie valikus juba mõnda aega, kuid teistsuguse sildiga. 2001. aastal otsustati tellida iga aasta mõnelt kunstnikult ainulaadne silt ning selle aastakäigu sildi on kujundanud sakslane Sebastian Büsching. Teine uus vein La Mar on unikaalne, kuna valmistatud põhiliselt Caino Blanco viinamarjadest, mis on tänapäeval peaaegu välja surnud. Terras Gauda toodab rohkem kui 90% sellest sordist kogu piirkonnas ning La Mar on teadaolevalt ainuke vein turul, mis on valmistatud peamiselt sellest viinamarjasordist.

2010 Es, Primitivo di Manduria DOC, Puglia, Gianfranco Fino

2010 Jo, Negroamaro Salento IGT, Puglia, Gianfranco Fino (150cl)

2011 Unlitro, Costa Toscana IGT, Ampeleia (100cl)

2010 Remole, Toscana IGT, Marchesi de' Frescobaldi

2010 Redoma Branco, Duoro DOC, Niepoort

2011 Marinero, Adadia de San Campio Albarino, Rias Baixas DO, Galicia, Bodegas Terras Gauda

2010 La Mar, Rias Baixas DO, Galicia, Bodegas Terras Gauda