Chateau Léoube uued rosed

Meie valikusse on lisandud uued rosé veinid Chateau Léoube veinimõisast Provences. Chateau Léoube asub Bormes-les-Mimosas külas otse Vahemere ääres, kiviviske kaugusel Saint Tropezist.

 

Léoube valdused on kokku 570 hektarit koos 4 kilomeetri pikkuse rannajoonega, aga veinipuud kasvavad kokku 68 hektaril. Need valdused ostis 1997. aastal inglane Sir Anthony Bamford.

 

Alguses aitas uut omanikku legendaardse naabermõisa Clos Mireille (Domaine Otti üks kolmest veinimõisast) omanik Jean-Jacques Ott isiklikult ning alates 2000. aastast kuni tänaseni on veinimeistriks Jean-Jacquesi poeg Romain Ott.

 

Esimene Léoube aastakäik oli alles 2008, seega kulus neil 11 aastat veiniaedade ja veinikeldri uuendamiseks. Esimesest aastakäigust alates on Léoube olnud biodünaamiline ja orgaaniline.

 

Veinaia pinnase moodustab kiltkivi (schist) ja savi segu. Mere lähedus koos meretuule ja jahedate öödega aitab luua unikaalse mikrokliima omanäoliste veinide valmistamiseks. Kõik viinamarjad koristatakse ja sorteeritakse eranditult käsitsi. Pressitakse alati täiskobarad ning kääritamine toimub loodusliku pärmi abil. Vein laagerdub ainult terasmahutites.

 

Kindlasti tasub vaadata ka Chateau Léoube tutvustavaid lühivideosid siin ja siin

 

Meie valikus on veinimaja kõik neli roséd:

 

2019 Love by Léoube | Cotes de Provence

 

2019 Chateau Léoube | Cotes de Provence

 

2019 Secret de Léoube | Cotes de Provence

 

2019 La Londe de Léoube | Cotes de Provence