Bodega Chacra skoorid

Bodega Chacra asub Patagoonias ning kuulub Piero Incisa della Rocchettale (Sassicaia looja lapselaps). Loe detailsemat Chacra ülevaadet siit.

 

Hinnatud veinikriitik James Suckling on hiljuti avaldanud Argentiina veinide värske raporti, mis sisaldab kõiki Chacra veine ning Top 20-s on lausa kolm nende veini, sealhulgas 100 ja 98 punktine Pinot Noir ja 99 punktine Chardonnay. Artikkel asub siin: Argentina Breaks Free With Some Of Its Greatest Wines Ever.

 

Teine uudis on see, et Chacra teeb nüüd ka valgeid veine. Paar aastat tagasi kutsus Piero Argentiinasse külla oma väga hea sõbra Jean Marc Roulot, keda peetakse Meursault ning tihti ka kogu Burgundia ja maailma üheks parimaks valge veini valmistajaks. Roulot on tuntud perfektsionist, kelle stiiliks on "puhtad", elegantsed ja mineraalsed veinid. Meestel tekkis idee teha Chacras ka valget veini, kuna selle piirkonna kliima on lisaks Pinot Noirile ideaalne ka Chardonnay jaoks.

 

Roulot teeb Chacras kahte valget veini, mille esimene aastakäik oli 2017. Mõlemad veinid on 100% Chardonnay. Kasutusele võeti 50 aastased Merlot veinipuud, millele poogiti Chardonnay väädid. Kumbki vein ei ole tüüpilise Uue-Maailma jõulise stiiliga, vaid pigem täielik vastand. Mõlemad on madala alkoholi sisaldusega (12%), elegantsed, särtsakad ja pika vananemispotentsiaaliga.

 

"These amazing white wines have the Domaine Roulot signature of purity and precision and go straight to the top of the hierarchy of white wines from Argentina. The Chacra Chardonnay could be mistaken for a Grand Cru Burgundy" - Wine Advocate

 

Kõikide veindega saab lähemalt tutvuda allolevate linkide kaudu. Kõiki veine on saadaval vaid mõni kast (erandiks on Pinot Noir "Barda").

 

2018 Pinot Noir "Treinta y Dos" James Suckling 100 points

 

2019 Pinot Noir "Cincuenta y Cinco" James Suckling 98 points (saadaval viimased pudelid ka 2016 aastakäiku)

 

2017 Pinot Noir "Sin Azufre" James Suckling 97 points

 

2015 Pinot Noir "Lunita"  James Suckling 94 points

 

2017 Pinot Noir "Barda"   James Suckling 94 points

 

2019 Chardonnay "Chacra"  James Suckling 99 points

 

2019 Chardonnay "Mainque"  James Suckling 96 points

 

2017 Pinot Noir "Mainque" Rosé

 

2019 Malbec "Roka"