Tooted

Pinot Noir, Auckland, Kumeu River 75cl

Pinot Noir, Auckland, Kumeu River 75cl

Nimi: Pinot Noir, Auckland, Kumeu River 75cl

Riik/regioon: Uus-Meremaa, Auckland

Tootja: Kumeu River Estate

Aastakäik: 2009

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1223

Hinnaklass:

HETKEL OTSAS!
Horvaatia päritolu Brajkovichi pere kolis Uus-Meremaale 1937. aastal. Pärast mõnda  aastat kohalikes veinimõisades töötamist olid nad piisavalt raha kogunud, et osta 1944. aastal Kumeu piirkonnas väike veiniaed. Tõeline suunamuutus toimus 1980datel, kui veinimaja sai nimeks Kumeu River ning erinevalt paljudest teistest Uus-Meremaa tootjatest keskenduti Burgundia stiilis Chardonnay'de tootmisele. Tänaseks on nende Chardonnay'd saavutanud erakordse rahvusvahelise tuntuse ning ei ole ebatavaline leida neid samas reas maailma parimate valgete veinidega. Nende veinid on kaheksal korral valitud Wine Spectatori top 100 veini hulka (valitakse kord aastas rohkem kui 19 tuhande veini hulgast).
 
Kumeu veinivaldused asuvad Uus-Meremaa põhjaosas, Aucklandist tunni sõidu kaugusel. Antud piirkond on unikaalne sellepärast, et ainult 15 km läänepoole jääb Tasmaania meri ning 20 km ida poole Vaikne ookean. Tänu sellele on kliima pigem jahe ja varakult küpsevale Chardonnay'le ideaalne. Näiteks üle 30 kraadist temperatuuri suvel seal ei esine. Praegu omab Brajokovichide kolmas põlvkond 30 hektarit veiniaedu ning toodab kokku umbes 250 000 pudelit veini.

Veiniaedade pinnases domineerib savi ning alamkihis on ohtralt liivakivi. Kõik viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi ning Chardonnay puhul pressitakse alati täiskobarad. Veinivalmistamisel kasutatakse ainult looduslikku pärmi, mis annab veinile parema tekstuuri ja komplekssuse. Kõikide Chardonnay'de puhul kasutatakse alati uute ja vanade Prantsuse tammevaatide kombinatsiooni. Malolaktiline kääritamine ei olnud 30 aastat tagasi valgete veinide puhul tavaline, aga Michael Brajkovich kasutas seda juba 1980date alguses. Tulemuseks on paljum parem happesuse tasakaal.
 
Kui Chardonnay on Brajkovitchi pere põhiline mari, siis lisaks valmistavad nad ka väga väikest kogust erakordselt head Pinot Noir'd. Kõik marjad eemaldatakse vartest ning veinivirre on kestadega kontaktis 2-3 nädalat. Vein laagerdub varem kasutatud Prantsuse tammevaatides 11 kuud. Ideaalne tarbida järgmise 2-6 aasta jooksul. Aroomis on tunda suitsust tamme ning kuivatatud lehti. Maitse on soe, pehme ja velvetine.