Welschriesling, Burgenland, Kracher 75cl

Welschriesling, Burgenland, Kracher 75cl

Nimi: Welschriesling, Burgenland, Kracher 75cl

Riik/regioon: Austria, Burgenland

Tootja: Kracher

Aastakäik: 2017

Mari: 100% Welschriesling (Graševina)

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 468

Hind: 16.40

Hinnaklass:

Vein on valmistatud 100% Welschriesling viinamarjast. Welschriesling marjasorti ei tohiks segi ajada Riesling viinamarjaga, Welschriesling'it tuntakse ka Graševina nimega. Marjasort on laialt levinud Kesk-Europaas, paljudes riikides on tal oma nimi, näiteks Sloveenias, Horvaatias ja Serbias kutsutakse seda Laški Riesling, Rumeenias Riesling Italian, Ungaris Olasz Riesling ja Põhja-Itaalias Riesling Italico, Rismi või Risli, Austrias ja Saksamaal on ta levinud Welschriesling nimetusega. Horvaatias on ta kõige enam kasvavatatud valge viinamarjasort.

Antud veini valmistamiseks kasutatavad viinamarjad korjatakse käsitsi Illmitz'i küla ümbruses asuvatest veiniaedadest. Veinivirde kääritamine toimub roostevaba terasest mahutites ning veini laagerdus kestav 4 kuud terasmahutities käärimissettel. Enne pudelisse villimist läbib vein õrna filtreerimise.

Värvus hele õlekõrrekollane rohekate varjunditega. Aroomis on tunda greipi, tsitrusvilju, troopilisi puuvilju, melonit, leedriõit. Vein on suurepärase värske puuviljasusega, hästi tasakaalustatud ja elava happesusega, järelmaitses värske tsitrus ning suurepärane mineraalsus. Serveerida 10-12 kraadi juures. Toitudest sobib eriti hästi värskete salatitega, aurutatud või grillitud valge kalaga, küpsetatud kanalihaga ning värskete kreemiste juustudega.

Kracheri nimi on kindlasti teada kõigile dessertveini sõpradele. Tegemist on vaieldamatult ühe kõige kuulsama Austria veinimajaga. Veinivaldused asuvad Seewinkeli piirkonnas Burgenlandis, Austria-Ungari piiril, kus soe ja niiske kliima annavad head võimalused "botrytis cinerea" väärishallituse tekkeks. Pärast oma isa Alois Kracheri surma 2007. aastal on 20 hektari suuruse veinimaja eesotsas Gerhard Kracher. Kracher toodab mitmeid tavaveine, kuid ta hiliskorje ja väärishallitusega dessertveinid on maailma ühed hinnatumad.