Vougeot Premier Cru Le Clos Blanc de Vougeot AC (Monopole) 75cl

Vougeot Premier Cru Le Clos Blanc de Vougeot AC (Monopole) 75cl

Nimi: Vougeot Premier Cru Le Clos Blanc de Vougeot AC (Monopole) 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Nuits

Tootja: Domaine de la Vougeraie

Aastakäik: 2014

Mari: 95% Chardonnay, 4% Pinot Gris, 1% Pinot Blanc

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 297

Hinnaklass: €€€

Citeaux mungad istutasid esimesed veinipuud Clos de Vougeot aeda juba aastal 1110. Vähesed aga teavad, et juba 906 aastat tagasi valisid nad väikese maalapi (La Vigna Blanche ja Clos Blanc de Vougeot) valgete marjasortide jaoks. Côte de Nuits ei ole just tuntud valgete veinide poolest ning seal praktiliselt ei olegi ühtegi valget veini, aga see konkreetne vein on eksisteerinud juba 9 sajandit.

Täna kuulub Clos Blanc de Vougeot kogu ulatuses (2.28 ha monopole) Domaine de la Vougeraie veinimõisale. Veiniaeda hooldatakse biodünaamiliselt (ECOCERT). Viinamarjade korjamine toimub 11-16 september. Viinamarjad pressitakse väga aeglaselt ning kääritamine toimub osaliselt tammevaatides. Vein laagerdus Prantsuse tammevaatides 12 kuud, 36% olid uued vaadid. Enne pudeldamist seisis vein veel 6 kuud terasmahutites. Vein on pudeldatud 2016 aasta märtsis. Kokku valmistatu 12,455 pudelit. 

Aroomis on delikaatne lillelisus, suurepärane tasakaal ning kerge sidrun ning magus puuviljasus. Maitse on väga võimas, kompleksnne, mineraalne, mitmekihiline, tunda on vaniljekreemi, virsikuid ja õrna vürtsikust. Väga pikas järelmaitses on kena puuviljasus ning õrn tamme noot. Soovitav serveerida Riedeli Oaked Chardonnay (Montrachet) klaasist. Vananemispotentsiaal on 10-15 aastat.

Saadavus on väga limiteeritud! Huvi korral vaadake ka veini tutvustavat veinimõisa videot all. 

Tim Atkin 96p
Decanter World Wine Awards: Platinum (95p) - vaata lisa siit.