Viré-Clessé AC 75cl

Viré-Clessé AC 75cl

Nimi: Viré-Clessé AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Maconnais

Tootja: Chanson Pere & Fils

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Chardonnay + Chardonnay Muscaté

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 214

Hinnaklass:

Viré-Clessé veiniaiad asuvad Lõuna-Burgundias, Macon'i piirkonna südames, Macon'i linnast pisut põhja poole, hõlmates kokku 390 hektarit. Kaks erinevat küla Viré ja Clessé moodustavad väga unikaalse "terroir". Viré veiniaiad asuvad kagupoolsetel nõlvakutel, kus pinnase pindmine kiht on kõrge kriidikivi sisaldusega, aluskihi moodustab sügav savikiht. Clessé külas on pinnase koostis veidi erinev, kus omavahel on segunenud kriidikivi ja savi, lisaks iidse merepõhja setted ja mereloomade kivistised, mis annavad veinile spetsiifilise mineraalsuse.

Viré-Clessé'i loetakse üheks kõige paremaks valge veini tootmise alaks kogu Macon'i piirkonnas, ühendades endas õrnuse ja mineraalsuse koos suurepärase värskusega. Viré-Clessé on suhteliselt noor veinitootmise ala, AOC õigused alates 1999. aastast, piirkonnas ei ole ühtegi Premier Cru ega Grand Cru aeda.

Veini valmistamiseks kasutatakse Chardonnay ja Chardonnay Muscaté viinamarju. Veinivirde kääritamine toimub eralnditult roostevaba terasest mahutites ja pärast käärimist seisab vein settega kontaktis keskmiselt 3 kuud. 

Veinil on kahvatu-kuldne värvus, rohekate smaragdide varjundiga. Aroom on delikaatne, tunda lillelõhnu (laimiõis), metsataimestiku nüanssi (sõnajalg), tsitrusvilju, värsket mett, karge värskus. Maitselt on vein hea struktuuriga, keskmiselt täidlane, suurepärase mineraalsusega, hästi integreeritud happega. Väga küllusliku lõppmaitsega.

Ideaalne värskendav isutekitaja, toitudest serveerida salatite või külmade eelroogadega, kergete kalaroogadega, toorete juurviljadega serveerituna jogurti või hapukoorekastmega. Parim serveerimistemperatuur on 10 - 12º C juures.

Wine Spectator 91 p