Verdejo "Fermentado en Barrica", Rueda DO 75cl

Verdejo "Fermentado en Barrica", Rueda DO 75cl

Nimi: Verdejo "Fermentado en Barrica", Rueda DO 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Castilla y León, Rueda

Tootja: Bodegas Jose Pariente

Aastakäik: 2020

Mari: 100% Verdejo

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1428

Hind: 29.50

Hinnaklass:

Jose Pariente veinimõis asub Hispaanias Rueda piirkonna südames. Victoria Pariente eestvedamisel valmistatakse 5 valget veini, millest kolm on tehtud Rueda kõige tähtsamast viinamarjast Verdejo ja kaks Sauvignon Blanc'st. Täna juhib veinimõisa Victoria Pariente, kes jätkab oma isa Jose Pariente jälgedes ning nende veinid on väga kõrgelt hinnatud nii Hispaanias kui ka mujal maailmas.

See vein on valmistatud 100% Verdejo viinamarjadest, mis pärinevad kõige vanematest Jose Pariente aedadest. Pinnases esineb kvartsi ja kivirahnu. Viinapuude tootlikus on äärmiselt madal - 4 tonni hektari kohta. Veinivirde käärimine toimub uutes ja ühe aasta vanustes Prantsuse tammevaatides. Vein püsib settega kontaktis kuni 7 kuud ja segamine (battonage) toimub iga päev. Pärast seda suunatakse vein kaheks kuuks terasmahutitesse.

Värvuselt on vein õlekõrre kollane, kuldse varjundiga. Aroom on kompleksne ja kontsentreeritud, tunda on küpset puuvilja ja natuke tamme, samas on vein värske ja mineraalne. Lõppmaitse on pikk ja elegantne. Toitudest sobib eriti hästi kastmes kala kõrvale ja tugevamate mereandidega. Samuti sobib imehästi Serrano singiga. Ideaalne serveerimistemperatuur on 6-8 kraadi. Veini vananemispotensiaal on 5-6 aastat. Soovitav serveerida Riedeli Oaked Chardonnay (Montrachet) klaasist.

Decanter World Wine Awards- Silver Medal
Spanish Federation of Guilds Wine and Gourmet: Best Spanish Winery of the Year