The White Lady Chardonnay, Stellenbosch WO, Warwick 75cl

The White Lady Chardonnay, Stellenbosch WO, Warwick 75cl

Nimi: The White Lady Chardonnay, Stellenbosch WO, Warwick 75cl

Riik/regioon: Lõuna-Aafrika Vabariik, Stellenbosch

Tootja: Warwick

Aastakäik: 2020

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1209

Hind: 38.10

Hinnaklass:

Warwick The White Lady on valmistatud 100% Chardonnay viinamarjast, mis on kasvanud Warwicki enda Stellenboschi veiniaedades. Vein on kääritatud ja ka laagerdatud 228 liitri suurustes Prantsuse Allier tammevaatides, laagerduse kestus on 12 kuud. Sette segamine veiniga toimub kord nädalals 6 kuu vältel, see annab veinile täidluse ja ümaruse. Malolaktiline käärimine toimub umbes 50% ulatuses. Enne pudeldamist filtreerimist ei rakendata.

Värvuselt kristallselge kuldne sidrunkollane. Aroomis on tunda värskelt pressitud laimi, küpset pirni, avanedes lisanduvad delikaatane tamme nüanss, mesi, apelsinikoor, kookos, mandel. Maitse on täidlane, laialivalguv, hea balanss puuviljasuse, mineraalsuse ja tamme vahel. Happesus hoiab maitsed värskena ning tagab pika järelmaitse.

Veini optimaalne küpsus saavutatakse pärast 4 - 5 aastat küpsemist, kuid veinil on potentsiaali keldris hoidmiseks 10 - 12 aastat. Tegemist on äärmiselt toidusõbraliku Chardonnay'ga, serveerida koos küpsetatud kanaga, toitudega kus on valget trühvlit, veiseliha Carpaccio'ga, sütel grillitud värske kalaga koos sidruniviilu ja kodus valmistatud majoneesiga, küpse Camembert juustuga. Serveerida temperatuuril 6-8 kraadi.

Platter's Wine Guide 97 p (2019)
Tim Atkin 94 p (2019)