Terre Alte, Rosazzo DOCG 75cl

Terre Alte, Rosazzo DOCG 75cl

Nimi: Terre Alte, Rosazzo DOCG 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Friuli Venezia Giulia

Tootja: Livio Felluga

Aastakäik: 2015/2016

Mari: 40% Sauvignon Blanc, 30% Friulano, 30% Pinot Bianco

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1350

Hind: 66.30

Hinnaklass: €€

Terre Alte valmis esmakordselt 1981. aastal ja kannab tänaseni Livio Felluga veinimaja valgete veinide lipulaeva tiitlit. Hoolikalt valitud kombinatsioon Friulano, Pinot Bianco ja Sauvignon Balnc viinamarjadest, mis pärinevad Terra Alte ajaloolistest viinamarjaaedadest Rosazzo piirkonnast, tulemuseks on üks unikaalsemaid ja põnevamaid valgeid veine kogu Itaalias.

Viinamarjad koristatakse käsitsi septembri viimasel nädalal, kasutatakse madalaid kaste, et ära hoida marjade purunemist. Kobaratelt eemaldatakse varred, vältides jällegi marjade purunemist, seejärel rakendatakse lühiajalist matseratsiooni. Marjad pressitakse võimalikult õrnalt ja virde selitamiseks kasutatakse gravitatsioonimeetodit. Käärimine toimub kontrollitud temperatuuril roostevaba terasest mahutites 17 – 19 kraadi juures. Pinot Bianco ja Sauvignon seisavad 10 kuud kontaktis pärmisettega terasest mahutites, Friulano sama kaua tammevaatides. Pärast villimist küpseb vein pudelis vähemalt 9 kuud kontrollitud tingimustel Livio Felluga veinikeldrites.

Veinil on intensiivne puuviljaline iseloom ja lilleline aroom. Suurepärase struktuuriga, mis areneb küpsedes mitmedimensiooniliseks koosluseks. Värvuselt sädelev õlekõrre-kollane, rohekate helkidega. Aroomilt elegantne ja kompleksne, erakordse balansseeritusega lõhnakompleks, kus tunda lillelisi aroome, mooruspuud, ubapõõsast, akaatsiamee, laimiõie ja suhkrustatud puuviljade magusust. Maitselt suurepärase balansiga, soe ja pehme, väga kauakestev ja keerukas, puuvilja-rikka lõppmaitsega. Ideaalne kaaslane erinevate kala-baasil valmistatud roogadega, juurvilja risotto’ga, riisi – ja pastaroogadega, valge liha ja juustudega. Serveerida 15 – 16 kraadi juures.

Gambero Rosso - 3 Glasses

2011. aasta on Terre Alte puhul olulise tähtsusega, sest möödub 30 aastat veini loomisest.
Alates 2011. aastast on Terre Alte'l ka täiesti uus piirkondlik määratlus Rosazzo DOCG.