Soave Classico DOC, Suavia 75cl

Soave Classico DOC, Suavia 75cl

Nimi: Soave Classico DOC, Suavia 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Veneto

Tootja: Suavia

Aastakäik: 2018

Mari: 100% Garganega

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1956

Hind: 17.90

Hinnaklass:

Pärast Lääne-Rooma keisririigi kukutamist teati praegust Soave piirkonda Suavia nime all. Selle järgi nime saanud Suavia veinimaja omab perekond Tessari, kelle valduses on need veiniaiad olnud juba 19. sajandi lõpust. Veinimajale kuulub 12 hektarit aedu ning aastane kogutoodang on 180,000 pudelit. Suavia on kindlasti täna üks Soave piirkonna kvaliteediliidreid.

Nende veiniaiad asuvad Soave Classico piirkonna südames, kus Garganega ja Trebbiano di Soave viinamarju on kasvatatud sajandeid. Veinimõisa aiad paiknevad väga kõrgetel nõlvakutel, üle 300 meetri merepinnast ning pinnases domineerib basalt - peeneteraline must vulkaaniline kivim, mis annab Suavia veinidele äratuntavalt väga mineraalse nüansi. Veinipuud on enamasti vanad, kohati isegi 50-70 aasta vanused.

Soave Classico on valmistatud 35 aasta vanuste veinipuude saagist - 100% Garganega viinamarjadest, mis koristatakse käsitsi septembri lõpus. Pärast vartest eemaldamist ning õrna pressimist toimub kääritamine 14 päeva terasmahutites 15-18 kraadi juures. Malolaktiline kääritamine teostatakse väikesele osale veinist. Vein laagerdub settega kontaktis terasmahutites 5 kuud. Happesus on 5.5 g/l kohta.

Aroomis on tunda värsket õuna, pirni, jasmiini ning troopilisi küpseid puuvilju. Maitse on väga pehme ja kreemine, tunda on mandleid ja kõrget mineraalsust. Serveerida 10-12 kraadi juures. Sobib ideaalselt aperitiiviks ning on väga hea kaaslane järgmiste toitude kõrvale: erinevad kala ja köögivilja baasil valmistatud eelroad, valge liha, värsked juustud, gnocchi, pasta ubadega (Veneto piirkonna klassika) ja risotto spargliga.

Vaadake ka Suaviat tutvustavat videot.

L'Espresso 18/20p (Best Price/Quality White Wine)
Gambero Rosso 2/3 bicchieri
Wine Advocate 89 p (2016)