Santenay "Les Coteaux sous la Roche" AC, Domaine Olivier 75cl

Santenay "Les Coteaux sous la Roche" AC, Domaine Olivier 75cl

Nimi: Santenay "Les Coteaux sous la Roche" AC, Domaine Olivier 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Domaine Olivier

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13,4% vol.

Tootekood: 2609

Hinnaklass: €€

Santenay küla (kaart) on kohe Chassagne-Montrachet naaber lõunas ning asub umbes 20 km Beaunest lõuna pool. Veiniaedu on seal päris palju, kokku 407 hektarit, millest 140 hektarit on Premier Cru aiad. Santenay on eelkõige tuntud punaste veinide poolest, kuid selle piirkonna valged veinid on suuresti alahinnatud.

Domaine Olivier mis asutati 1960ndatel keskendub just valgetele veinidele ning on Santenay küla suurim valgete veinide tootja (1/5 kogu Santenay küla valgetest veinidest). Aastas valmistavad nad 40,000 pudelit valget Santenayd.

Nagu nimigi viitab, siis Sous la Roche veiniaia pinnases vahekihid praktiliselt puuduvad ning kohe pinna all olevad aluskivimid annavad veinile suure mineraalsuse. Samas annavad need kivid öösel edasi päeval kogutud soojust, mistõttu viinamarjad saavutavad ideaalse küpsuse ja vein meeldiva ümaruse. 

Viinamarjad koristatakse käsitsi väikestesse kastidesse. 2011. aastast on veinimõis ka täiesti orgaaniline. Vein laagerub uutes ja 1-2 aasta vanustes tammevaatides 12 kuud. Vein on väga heas tasakaalus, aroomis on tunda valgeid lilli, röstsaia ja eksootilisi puuvilju. Maitse on mineraalne ja kreemine. 

Serveerida 12-14 kraadi juures Riedeli Oaked Chardonnay (Montrachet) klaasist. Vananemispotentsiaal aastani 2024. Toitudest sobib ideaalselt erinevate kala ja valge liha toitudega.

Bettane & Desseauve 15 p