Rotulo Branco, Dao DOC, Niepoort 75cl

Rotulo Branco, Dao DOC, Niepoort 75cl

Nimi: Rotulo Branco, Dao DOC, Niepoort 75cl

Riik/regioon: Portugal, Beiras

Tootja: Niepoort

Aastakäik: 2015

Mari: Encruzado, Borrado das Moscas, Rabo de Ovelha, Cerceal

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 926

Hind: 13.70

Hinnaklass:

Niepoorti perekond on portveine valmistanud 1842. aastast alates. Uus lehekülg Niepoorti ajaloos pöörati 1987. aastal kui Dirk Niepoort ostis Duoro piirkonnas veinimaja tavaveinide valmistamiseks. Mõni aasta tagasi ostis Dirk kaks väikest veinimaja kahes uues piirkonnas - Dão's ja Bairrada's (kaart). Kõigis kolmes piirkonnas on erinev pinnas: kiltkivi ehk schist (Duoros), lubjakivi (Bairradas) ja graniit (Dãos).

Rotulo Branco on Niepoorti uus vein Dãost ja 2015 on selle veini esimene aastakäik. Selle veini puhul kasutatakse lisaks levinud Encruzado sordile mitmeid unustatud ja haruldasi viinamarjasorte nagu Borrado das Moscas, Rabo de Ovelha ja Cerciali. Niepoortil on Dãos väga vanad veinipuud, mille vanus on 40-60 aastat ning mis asuvad 450 m kõrgusel merepinnast. Pinnases domineerib graniit, mille tulemusena on Dirki Dão veinidel väga värske ja mineraalne karakter.

Viinamarjad koristati septembris kästitsi. Kääritamine toimus terasmahutites ning vein laagerdus settega kontaktis betoonmahutites 12 kuud, kus toimus ka malolaktiline kääritamine. Detailne tooteleht.

Aroom on delikaatne, tunda on kive ja taustal valgeid puuvilju. Maitse on hea struktuuriga, keskmisest täidlasema maitsega, meeldivalt värskendava happega ning väga mineraalse järelmaitsega, kus eristuvad ka värsked ürdid. Toitudest sobib erinevate kalaroogadega, salatitega, valge lihaga ning kõvade juustudega. Serveerida 10 kraadi juures.