Riesling Trocken "Von der Fels", Rheinhessen, Keller 75cl

Riesling Trocken "Von der Fels", Rheinhessen, Keller 75cl

Nimi: Riesling Trocken "Von der Fels", Rheinhessen, Keller 75cl

Riik/regioon: Saksamaa, Rheinhessen

Tootja: Keller

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Riesling

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 412

Hinnaklass: €€

Klaus Peter Kelleri kuivasid Rieslinguid loetakse tihti maailma parimate valgete veinide hulka ning kindlasti on nad koos Egon Mülleriga Saksamaa kaks enim hinnatud tootjat. Tuntud veiniajakirjanik Jancis Robinson on öelnud: "If I had to choose one wine to show how great dry German Riesling can be, I would show a Keller Riesling. Those wines are the German Montrachets."

Weingut Keller asub Flörsheim-Dalsheimi piirkonnas Rheinhessenis, kus Kelleritel on kokku 16 ha veiniaedu, millest 70% on klassifitseeritud kui Grosses Gewächs ("Grand Cru"). Saagikus on väga madal, 30 hl/ha kohta ning veinipuude keskmine vanus on 30-45 aastat. Klaus korjab viinamarjad ideaalses küpsuses Novembri lõpus (ka kuiva Rieslingu puhul), mis on erakordselt hilja. Kääritamine algab spontaanselt umbes 24 kraadi juures terasmahutites ning kasutatakse ainult naturaalset veinikeldris või veiniaias esinevat pärmi. Bâtonnage Rieslingute puhul ei rakendata kuna Klaus ei soovi veinile kreemjat tekstuuri.

'Von der Fels' Riesling on mini Grosses Gewächs, kuna on erinevate Grosses Gewächs aedade segu, aga mis Grand Cru veini ei jõua. 70% Kellerite aedu on Grosses Gewächs, aga nendest valmistatakse vaid 20% Grosses Gewächs klassifikatsiooniga veine. Aroomis on tunda tsitruselisi, aprikoosi, virsikuid, magusat greipi, värskelt lõigaut lilli, kõrvitsat ja kivist mineraalsust. Maitse on väga kontsentreeritud, puhas ning väga pika mineraalse järelmaitsega. Vananemispotentsiaal 2014-2030.