Riesling Trocken, Rheinhessen, Keller 75cl

Riesling Trocken, Rheinhessen, Keller 75cl

Nimi: Riesling Trocken, Rheinhessen, Keller 75cl

Riik/regioon: Saksamaa, Rheinhessen

Tootja: Keller

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Riesling

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 411

Hinnaklass:

Klaus Peter Kelleri kuivasid Rieslinguid loetakse tihti maailma parimate valgete veinide hulka ning kindlasti on nad koos Egon Mülleriga Saksamaa kaks enim hinnatud tootjat. Tuntud veiniajakirjanik Jancis Robinson on öelnud: "If I had to choose one wine to show how great dry German Riesling can be, I would show a Keller Riesling. Those wines are the German Montrachets."

Weingut Keller asub Flörsheim-Dalsheimi piirkonnas Rheinhessenis, kus Kelleritel on kokku 16 ha veiniaedu, millest 70% on klassifitseeritud kui Grosses Gewächs ("Grand Cru"). Saagikus on väga madal, 30 hl/ha kohta ning veinipuude keskmine vanus on 30-45 aastat. Klaus korjab viinamarjad ideaalses küpsuses Novembri lõpus (ka kuiva Rieslingu puhul), mis on erakordselt hilja. Kääritamine algab spontaanselt umbes 24 kraadi juures terasmahutites ning kasutatakse ainult naturaalset veinikeldris või veiniaias esinevat pärmi. Bâtonnage Rieslingute puhul ei rakendata kuna Klaus ei soovi veinile kreemjat tekstuuri.

Riesling Trocken on Kelleri veinimaja sissejuhatav vein, mille valmistamiseks kasutatakse Dalsheimi ümbruses olevaid veiniaedu (6 erineva pinnasega). Aroomis on tunda õuna koori, greipi, kivist mineraalsust ning aplesini koort. Maitse on sügav, puhas, kontsentreeritud mineraalsusega ning väga pika järelmaitsega. Aastane toodang 26 000 pudelit. Vananemispotentsiaal 2014-2023