Riesling Halbtrocken, Mosel, Eifel-Pfeiffer 75cl

Riesling Halbtrocken, Mosel, Eifel-Pfeiffer 75cl

Nimi: Riesling Halbtrocken, Mosel, Eifel-Pfeiffer 75cl

Riik/regioon: Saksamaa, Mosel

Tootja: Weingut Eifel-Pfeiffer

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Riesling

Alkoholisisaldus: 11,5% vol.

Tootekood: 422

Hinnaklass:

Eifel-Pfeiffer on pika ajalooga väike veinimõis Moselis (Trittenheimis), kus Eifeli perekonnale on veiniaiad kuulunud 1640. aastast saadik. Hetkel on nende omanduses 7 hektarit ning veinipuud on väga vanad, vahemikus 50-90 aastat. Mõis kuulub Heinz ja Brigitte Eifelile ning alates 2000. aastast on veinimeistriks nende türar Anne.

Viinamarjad koristatakse alati käsitsi ning toimub kolmekordne sorteerimine tagamaks ainult parima kvaliteedi ning küpsusega viinamarjade kasutamine. Olenevalt aastakäigust kasutatakse ka täiskobarate pressimist. Kääritamine toimub ainult naturaalse pärmi abil. Jääksuhkur umbes 25gr/l kohta ja happesus 7gr/l kohta. 

Veinil on kahvatu-kollane värvus, väga puhas ja särav, kõrge viskoossusega. Aroomis eristuvad väga küpsed õunad ja pirnid, kollane virsik ja tsitruselised, lilleline, õrna taimse nüansiga. Maitselt kergelt magus, kreemjas, samas taustal õrn värskendav happesus. Toitudest sobib Aasia köögiga ja erinevate juustudega. Serveerida temperatuuril 8-10 kraadi.