Riesling Brand, Alsace Grand Cru AC 75cl (Indice 1)

Riesling Brand, Alsace Grand Cru AC 75cl (Indice 1)

Nimi: Riesling Brand, Alsace Grand Cru AC 75cl (Indice 1)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Alsace

Tootja: Domaine Zind-Humbrecht

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Riesling

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 453

Hind: 88.90

Hinnaklass: €€

Brand on suure pindalaga Grand Cru veiniaed, mis asub täpselt Turckheimi küla taga kõrgematel mäenõlvadel. Brandil on mitmeid alajaotusi, kuid antud veini valmistamiseks kasutatakse Brandi kõige vanemate aedade Steinglitzi ja Schneckelsbourgi Riesling viinamarju. Saagikus on umbes 35 hl/ ha kohta ja veinipuude keskmine vanus on 65 aastat, pinnases domineerib graniit ja aiad asuvad väga järskudel lõunapoolsetel nõlvakutel. Kliima poolest asub Brand väga soojas ja kuumas kohas, kus on väga palju päikest, nooremad puud võivad soojematel aastetel seal kannatada saada, kuid vanad puud on suutnud tungida oma juurtega läbida graniitpinnase ja saavad sügavamalt mineraale, savi ja eluks vajalikku vett, see on äärmiselt oluline sellistel kuumadel aastatel nagu seda oli 2015.

Brand Grand Cru unikaalne karakter on selgelt tuntav selle aia veinides, eriti Rieslingu puhul. Veinid on oma nooruses rikkalikud, intensiivse puuviljasusega ja väga väljendusrikkad, vananedes omandavad need veinid äärmiselt võimsa struktuuri ja neil on erakordselt pikk vananemispotentsiaal. Antud veini puhul oleks optimaalne joomisaken 2018 - 2040, kuid vein võib õigetel tingumustel küpseda veel aastakümneid.

Veinil on särav kuldkollane värvus. Aroom on väga komplekssne ja elegantne, väljendades rikkalikku puuviljasust ja aromaatsust. Vein vajaks ideaalis veel mõned aastad pudelis küpsemist, et väljendada oma täielikku potentsiaali, kuid on äärmiselt nauditav juba praegu. Maitse on avar ja laialivalguv, kattes momentaalselt kogu maitsepaleti, intensiivne puuviljasus, elegantne mineraalsus, väga isuäratav. Vein ei tundu raske vaid vastupidi õhuline ja tulvil energiat, lõppmaitse väga kuiv ja küpse happesusega. Tõeliselt intensiivne ja purustamatu vein, mida on vorminud graniidist pinnas ja kuum päikeseline ilm.

James Suckling 96 p
Wine Advocate 95-96 p
Antonio Galloni 94+ p