Regaleali Bianco, Sicilia IGT 75cl

Regaleali Bianco, Sicilia IGT 75cl

Nimi: Regaleali Bianco, Sicilia IGT 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Sitsiilia

Tootja: Tasca d'Almerita

Aastakäik: 2016

Mari: Inzolia, Grecanico, Catarrato

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 1310

Hinnaklass:

Regaleali Bianco on kõige esimene vein, mida Tasca d'Almerita valmistama hakkas. Veinimaja omanduses olev Regaleali valdus asub mägises piirkonnas Palermo ja Caltanissetta provintsides. Veiniaiad paiknevad kõrgusel 450 - 650 meetrit merepinnast. Regaleali valdus hõlmab 500 hektarit, sellest 360 hektaril kasvavad erinevad marjasordid.

Regaleali Bianco on valmistatud põlistest kohalikest Sitsiilia viinamarjasortidest Inzolia, Grecanico ja Catarrato, valdavalt võrdsetes proportsioonides. Veiniaia pinnas on kiviklibu ja savi segu, küllaltki kuiv ja vaene. Marjade korjamine toimub septembri keskelt oktoobri lõpuni, marjade pressimisele järgneb külm-käärimine kontrollitud temperatuuril 16 - 18 kraadi juures roostevaba terasest mahutites, kokku 15 päeva. Malolaktilist käärimist ei toimu, et säilitada veinis erksat värskust ja elavust. Pärast alkoholkäärimise lõppemist hoitakse veini samades terasest mahutites 3 - 5 kuud ja pärast pudelisse villimist veel vähemalt 2 kuud veinikeldris enne turule saatmist. Vein on stiililt värske ja külluslik, elav ja mänglev.

Värvus on särav, õlekõrre kollane, roheliste varjunditega. Aroom on delikaatne ja puuviljane, eristuvad rohelised õunad, banaan, rohusus. Maitse on kuiv ja isuäratav, suurepärase struktuuri ja püsivusega, eristub aromaatne värskete maitsetaimede vürtsikas nüanss. Lõppmaitse on kauakestev, tunda meeldivalt magusat küpset puuvilja. Ideaalne aperitiivina, värskete salatitega, kerge pastaga koorekastmes, kalaroogadega, küpsetatud koorikloomade ja karpidega. Serveerida 10 - 12 kraadi juures.