Redoma Branco, Douro DOC 75cl

Redoma Branco, Douro DOC 75cl

Nimi: Redoma Branco, Douro DOC 75cl

Riik/regioon: Portugal, Douro

Tootja: Niepoort

Aastakäik: 2013

Mari: Rabigato, Codega do Larinho, Arinto, Gouveio, Viosinho

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 909

Hinnaklass:

Redoma Branco viinamarjad pärinevad väikesest ja vanast veiniaiast (40-80 aasta vanused), kus kasvavad erinevad viinamarjasordid, millest põhilised on: Rabigato, Codega do Larinho, Arinto, Gouveio ja Viosinho. Need erilised viinapuud võimaldavad teha värske, delikaatse, mineraalse ja samas kompleksse veini. Veiniaed asub 400 - 700 meetri kõrgusel merepinnast.

Viinamarjad koristatakse septembris ja eranditult käsitsi. Peale hoolikat sorteerimist, pressitakse viinamarjad öösel madalal temperatuuril (ilma leotuseta). Käärimine toimub 500 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides 18 kraadi juures. Vein laagerdub 225 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides 9 kuud. Et säilitada värksust, ei tehta malolaktilist käärimist ega ümberpumpabist.

Aroom on väga mineraalne, tunda on tsitrust, valgeid lilli ja suitsust tamme. Maitse on rikkalik, samas värske ja kerge, eristuvad tsitruse ja mandli noodid. Järelmaitse on äärmiselt kauakestev ja mineraalne. Toitudest sobib ideaalselt ahjus küpsetatud kalaga, valgete lihadega ja juustukastmes pastadega. Aastane kogutoodang 37 352 pudelit.