Puligny Montrachet Premier Cru Les Folatieres AC, Domaine Jean-Lois Chavy 75cl

Puligny Montrachet Premier Cru Les Folatieres AC, Domaine Jean-Lois Chavy 75cl

Nimi: Puligny Montrachet Premier Cru Les Folatieres AC, Domaine Jean-Lois Chavy 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Domaine Jean-Louis Chavy

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 273

Hind: 91.10

Hinnaklass: €€€

Chavy perekond on Puligny-Montrachet's elanud rohkem kui 200 aastat. Jean-Louis Chavy on Gerard Chavy üks poegadest. Jean-Louis ja tema vend Alain jagasid oma isa taandumisel perekonna valdused omavahel ära ning Jean-Louis alustas omanimelise veinimajaga 2004. aastal.

Jean-Louis omab kokku 7 hektarit veiniaedu. Ta järgib traditsioonilist veinivalmistamist, kasutades kääritamisel ainult naturaalset pärmi. Veinipuude keskmine vanus on märkimisväärne, 20-40 aastat. Uute tammevaatide kasutamine on tagashoidlik ning veinid on pigem värsked, elegantsed ja mineraalsed.

Puligny-Montrachet on paljude jaoks valgete Burgundia veinide poodiumil kõige kõrgemal kohal. Puligny'il on üldiselt kaks tugevat eelist Chassagne Montrachet ja Meursaulti ees - aroomi puhtus / täpsus ning mineraalsem (ing. k. steely) selgroog, mis läbib kogu veini.

Puligny-Montrachet's on kokku 100 hektarit 1er Cru aedu ning Les Folatiéres aed 17.6 hektariga on nendest üks kõige hinnatumaid. Tihtipeale on Les Folatiéresi veinid natuke jõulisema stiiliga kui teised 1er Cru aiad. Jean-Louis omab kahte eraldi asuvat aeda, kus on 30-50 aasta vanused veinipuud. 

Vein on laagerdunud 12 kuud Prantsuse tammevaatides, millest 25% on uued vaadid. Vananemispotentsiaal 10-15 aastat. Kindlasti serveerida Riedeli Oaked Chardonnay (Montrachet) klaasist.

Tim Atkin 92 p