Protocolo Blanco, Vino de la Tierra de Castilla 75cl

Protocolo Blanco, Vino de la Tierra de Castilla 75cl

Nimi: Protocolo Blanco, Vino de la Tierra de Castilla 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Castilla-La Mancha

Tootja: Dominio de Eguren

Aastakäik: 2018

Mari: 60% Airen, 40% Macabeo

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1410

Hind: 8.60

Hinnaklass:

Dominio de Eguren on kuulsa Rioja veiniperekonna Eguren veiniprojekt, mis toodab Hispaania tippklassi veine ja pakub seda oma klientidele konkurentsivõimelise hinnaga. Veinikelder asub Alava linnakeses ja viinamarju saadakse 15 erinevast viinamarjaistandusest Castilla-La Mancha piirkonnast. Kasutatakse vaid valitud viinamarjaaedade saaki, valdavalt asuvad veiniaiad 700 meetri kõrgusel merepinnast ning aedade vanus varieerub vahemikus 30 - 70 aastat.

Kliima on kontinentaalne vahemereliste mõjutustega, väga külmad talved ja kuumad suved, väga palju päikest. Sademeid on vähe, tavaliselt alla 400mm aastas. Viinamarjad on istutatud tavaliselt 1200 taime hektaril, pinnas on aedades savi ja lubjakivi segu, toitainetevaene, hea niiskuspüsivusega, mis aitab kompenseerida veevajadust kuumadel suvekuudel. Viinamarjad koristatakse käsitsi septembri lõpus, kogu veinivalmistamise protsessi kontrollib Egureni veinivalmistamise meeskond. Vein ei ole laagerdunud tammevaatides.

Veinil on väga selge ja puhas kollakas-roheline värvus. Aroomis on tunda värskeid puuvilju, banaani, õuna ja virsikut. Maitselt on vein värske ja hea happesusega. Serveerida temperatuuril 6-8 kraadi. Parim joomiseks 2 aasta jooksul. Sobib hästi kergete salatitega, valge kalaga ning erinevate mereandidega. 

Pudel on suletud screw-cap korgiga (pilt on illustratiivne)

James Suckling 87 p (2016)
Wine Spectator 87 p (2016)