Polveri della Scarrupata, Terre del Volturno IGT, Nanni Cope 75cl

Polveri della Scarrupata, Terre del Volturno IGT, Nanni Cope 75cl

Nimi: Polveri della Scarrupata, Terre del Volturno IGT, Nanni Cope 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Campania

Tootja: Nanni Cope

Aastakäik: 2016

Mari: 85% Fiano, 12% Asprinio, 3% Pallagrello Bianco

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1911

Hinnaklass: €€

Uus Nanni-Copé valge vein, mis on valmistatud 85% Fiano, 12% Asprinio ja 3% Palagrello Bianco viinamarjadest, mis tulevad Pontelatone külas asuvast Vigna Scarrupata nimelisest veiniaiast. See on 0.9 ha suurune veiniaed, mis asub 100 meetrit merepinnast. Veiniaed asub vulkaanilisel pinnasel, kus on peamiselt ülipeen tuhastunud liiv (79%), muda (16%) ja savi (5%). Isegi selle väikese aia on Giovanni jaganud kaheks sektoriks, kus töö käib veidi erinevalt.  

Fiano veinipuud on 5 aastased, aga pookimata Asprinio ja Palagrello Bianco veinipuud on umbes 100 aastased. Koristus toimus 31. augustil ning saagikus oli väga väike - 20 hl/ha kohta, mis teeb kogutoodanguks 2,500 pudelit ja 30 magnumit. Kääritamine algas terasmahutites 18 kraadi juures, aga kui 1/3 oli läbi, siis liikus vein kasutatud 500L tammevaatidesse 12 kuuks. Pudelis seisis veel 8 kuud. 

Aroomis on akaatsiat, eukalüpti, sarapuupähklit, aprikoosi, kummelit, sidrunheina ja õrna suitsusust. Maitse on täidlane, mineraalne ja suurepäraselt elegantsne ja kauakestva happesusega. Serveerida 12-13 kraadi juures suuremast valge veini klaasist. Võimalusel dekanteerida. Vananemispotentsiaal 10-15 aastat. Saadavus on väga limiteeritud! 

2009. aastal leidis Giovanni Ascione (Nanni Copé oli Giovanni hüüdnimi lapsepõlves) juhuslikult oma kodulinna Caserta lähedalt väikese veiniaia. See on aastaringselt kuuma kliimaga väga ilus ja saastamata piirkond. Pinnas on siin väga vaene ning sealt võib leida peamiselt Caiazzo liivakivi, mis on 6 miljonit aastat vana. Lähedal asuvad ka kõrged Taburno ja Matese mäed ning Volturno jõgi.

Nanni-Copé võrdväärselt haruldane Palagrello Nero põhine punavein on vähem kui kümne aastaga juba kultusveini staatusse jõudnud - vaata veini infot siit.