Pinot-Gris Rangen de Thann Clos-Saint-Urbain, Alsace Grand Cru AC 75cl (Indice 1)

Pinot-Gris Rangen de Thann Clos-Saint-Urbain, Alsace Grand Cru AC 75cl (Indice 1)

Nimi: Pinot-Gris Rangen de Thann Clos-Saint-Urbain, Alsace Grand Cru AC 75cl (Indice 1)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Alsace

Tootja: Domaine Zind-Humbrecht

Aastakäik: 2006

Mari: 100% Pinot-Gris

Alkoholisisaldus: 15,5% vol.

Tootekood: 453

Hinnaklass: €€€

Rangeni grand cru veiniaed on Alsace kõige kõrgem, viinamarjad on hilise vananemisega, vulkaaniline ja happene pinnas annab tulemuseks väga põneva veini (15 vol alkoholi!). Veiniaedade vanus on 38 aastat ning saagikus on väga madal, 22 hl/ha kohta.

Aroomis on tunda suitsu, ränikivi nüansse ja valgeid puuvilju (aprikoos, virsik). Maitse on väga balansseeritud, tunda on magusust (22.5 g/l), samas on ka värskendav happe. Pikapeale on tunda ka vulkaanilise pinna mõjusid. Vananemispotentsiaal kuni aastani 2025.

Zind Humbrechti veinimaja asutati 1959. aastal. Enne seda müüsid Zindi ja Humbrechti perekonnad veini oma nime alt. Humbrechti pere on Alsace's viinamarju kasvatanud alates 1620. aastast. Praegu omab Zind Humbrechti veinimaja 40 hektarit veiniaedu (18 ha Turckheim / 8.3 ha Wintzenheim / 6.2 ha Hunawihr / 5.5 Thann / 2.4 ha Gueberschwihr). Alates 2000. aastast on kogu valdus orgaaniline (ECOCERT).

Zind Humbrecht on Alsace absoluutne tipptootja, kelle veinid on esindatud enamus maailma parimates restoranides ja veinipoodides. Bettane & Desseauve veiniteatmik hindab mõisa maksimaalse 5 tärniga (ainukesena Alsace'st). Aastane kogutoodang 150 000 pudelit.
Kõik meie valikus olevad Zind Humbrechti veinid on INDICE 1 (tehniliselt kuiv või maitseb kuiv). Indice näitab magusust veini maitses ja kus 5 on intentsiivselt magus vein.

Bettane & Desseauve - 96 p
Wine Spectator - 94 p
Bettane & Desseauve (tootja hinnang) - 5/5