Pinot Gris, Kumeu River 75cl

Pinot Gris, Kumeu River 75cl

Nimi: Pinot Gris, Kumeu River 75cl

Riik/regioon: Uus-Meremaa, Auckland

Tootja: Kumeu River Estate

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Pinot Gris

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1221

Hinnaklass:

Kumeu veinivaldused asuvad Uus-Meremaa põhjaosas, Aucklandist tunni sõidu kaugusel. Antud piirkond on unikaalne sellepärast, et ainult 15 km läänepoole jääb Tasmani meri ning 20 km ida poole Vaikne ookean. Tänu sellele on kliima pigem jahe ja varakult küpsevale Chardonnay'le ideaalne. Näiteks üle 30 kraadist temperatuuri suvel seal ei esine. Praegu omab Brajokovichide kolmas põlvkond 30 hektarit veiniaedu ning toodab kokku umbes 250 000 pudelit veini. Veiniaedade pinnases domineerib savi ning alamkihis on ohtralt liivakivi.

Erinevalt paljudest teistest Uus-Meremaa tootjatest keskendub Kumeu River Burgundia stiilis Chardonnay'de tootmisele. Tänaseks on nende Chardonnay'd saavutanud erakordse rahvusvahelise tuntuse ning ei ole ebatavaline leida neid samas reas maailma parimate valgete veinidega. Nende veinid on kaheksal korral valitud Wine Spectatori top 100 veini hulka (valitakse kord aastas rohkem kui 19 tuhande veini hulgast).

Kõik viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi. Veinivalmistamisel kasutatakse ainult naturaalset pärmi, mis annab veinile parema tekstuuri ja komplekssuse. Malolaktiline kääritamine ei olnud 30 aastat tagasi valgete veinide puhul tavaline, aga Michael Brajkovich kasutas seda juba 1980date alguses. Tulemuseks on paljum parem happesuse tasakaal.

Pinot Gris puhul toimub osaline malolaktline kääritamine. Alla 10 grammi liitri kohta jääksuhkrut ning happesus 6 grammi liitri kohta. Ideaalne toidu vein, mis läheb tugevamaitseliste ja vürtsikate roogadega. Aroomis on tunda lillelist parfüümsust ning maitse on rikkalik ja Pinot Gris'le omaselt natuke õlise tekstuuriga.