Pinot Bianco "Rarita", Alto Adige Terlaner DOC 75cl

Pinot Bianco "Rarita", Alto Adige Terlaner DOC 75cl

Nimi: Pinot Bianco "Rarita", Alto Adige Terlaner DOC 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Alto Adige

Tootja: Cantina Terlano / Kellerei Terlan

Aastakäik: 2004

Mari: 100% Pinot Bianco (Weissburgunder)

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1767

Hinnaklass: €€€

Cantina Terlanol on väga haruldane veinisari, kus veinimaja jätab terasmahutitesse settele valge veini rohkem kui 10 aastaks. Äsja turule tulnud 2004 Pinot Bianco on üks nendest. Nende veinide eesmärk on demonstreerida Terlani suurepäraseid valgeid veine ning nende vananemispotentsiaali.

Vein on 100% Pinot Bianco. Alkoholisisaldus 14% vol. Jääksuhkur 2.9 g/l ja happesus 5.5 g/l kohta. Veiniaiad on 250-500 m. kõrgusel merepinnast. Viinamarjad koristatakse käsitsi ja pressitakse täiskobaratena. Toimub aeglane kääritamine terasmahutites, rakendatakse 50% ulatuses malolaktilist kääritamist. Seejärel laagerdub vein settega kontaktis suurtes tammevaatides 12 kuud. Seejärel suunatakse vein uuesti terasmahutitesse, kus vein on settega kontaktis minimaalselt 10 aastat. Vein on pudeldatud 10.07.2013. Saagikus on 42 hl/ha kohta, kogutoodang 3000 pudelit. Eestisse tuli seda veini 6 pudelit.

Aroom on mitmetahuline ning muutub iga minutiga. Muuhulgas on tunda kummelit, sidrunit, röstsaia ja kuivatatud aprikoosi. Maitse on kreemjas ja täidlane. Taustal on lihvitud, elegantne kuid tuntav happesus, mis jätab noorusliku ja delikaatse järelmaitse. Serveerida 12-14 kraadi juures suuremast valge veini klaasist või punase veini klaasist. Toitudest sobib ideaalselt homaariga, veise carpaccioga koos Alba trühvliga ja vasika antrekoodiga. Veinil on väga pikk vananemispotentsiaal (10+ aastat). 

Wine Advocate 96p

Antonio Galloni 95+p