Nuits Saint Georges "Cuvée La Gerbotte" AC 75cl

Nuits Saint Georges "Cuvée La Gerbotte" AC 75cl

Nimi: Nuits Saint Georges "Cuvée La Gerbotte" AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Nuits

Tootja: Domaine de L'Arlot

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 2908

Hinnaklass: €€

Côte de Nuits piirkond Burgundias on tuntud kui Pinot Noir'i kuningriik. Aga mõned väga üksikud veiniaiad on seal paremad valgete veinide jaoks, need veinid on äärmiselt haruldased. Üks nendest veinidest on Domaine de l'Arloti Nuits-St-Georges Blanc 'La Gerbotte'.

Domaine de l'Arloti veinimõisa rajas endine Domaine Dujaci keldrimeister 1987. aastal, kuid 2006. aastast kuulub see täielikult kindlustusfirmale AXA, kes on juba aastakümneid investeerinud veinimõisadesse olles alati passiivne investor. Eesmärk on aidata need veinimajad oma piirkondade absoluutsesse tippu. Arlot on AXA ainuke Burgundia veinimaja, aga neile kuulub veel Chateau Pichon Baron (2éme Cru Classé Pauillac), Chateau Petit Village (Pomerol), Chateau Suiduraut (1er Cru Classé Sauternes) ja Quinta do Noval (Duoro, Portugal).

Arlot ongi tänaseks Burgundia üks hinnatumaid tootjaid omades kokku 14 hektarit veiniaedu. Veinivalmistamisel jälgitakse parimate tootjate kohaselt rangeid kvaliteedi nõudeid - biodünaamiline aastast 2003, üli madal saagikus, hoolikas mitmekordne sorteerimine, suures osas täiskobarate kasutamine kääritamisel, ei kasutata kunstlikku pärmi jne. Sarnaseid meetodeid kasutavad Romanee-Conti, Leroy ja teised absoluutsed tipptegijad.

2014 aastakäiguni (kaasa arvatud) oli veinimeistriks Jacques Devauges, kes eelnevalt oli Domaine de la Vougeraie veinimeister ning suundus nüüd kultusmõisa Clos de Tart etteotsa.

La Gerbotte on tegelikult mõisa soovil de-klassifitseeritud 'külaveini tasemele, kuid tegelikult tulevad kõik viinamarjad Nuits St Georges ‘Clos de Arlot' nimelisest Premier Cru aiast, mis on Arloti monopole aed. Selle veini puhul kasutatakse lihtsalt kõige nooremaid veinipuid (istutatud 1998 ehk 18 aasta vanused). Viinamarjad koristatakse käsitsi ning pressitakse täiskobaratena. Kääritamise algatab ainult naturaalne pärm ning see kestab üpris kaua (3+ kuud). Vein laagerdub 12 kuud tammevaatides, millest 10% on uued vaadid. Serveerida Riedeli Montrachet klaasist.

Saadavadus väga limiteeritud!

Vaata ka lisaks 2014 Nuits-St-Georges Blanc 1er Cru 'Clos de l'Arlot' ja 2014 Vougeot 1er Cru 'Le Clos Blanc de Vougeot', Domaine de la Vougeraie.