Molin, Lugana DOP, Ca Maiol 75cl

Molin, Lugana DOP, Ca Maiol 75cl

Nimi: Molin, Lugana DOP, Ca Maiol 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Veneto

Tootja: Ca Maiol

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Trebbiano di Lugana

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 1930

Hind: 23.60

Hinnaklass:

Lugana väike veinipiirkond (umbes 120 tootjat) asub Garda järve lõuna osas. Seal kasvatatakse ainult ühte marjasorti - paksu kesta ja hilise küpsemisega Trebbiano di Luganat, mis on kohalikele tuntud Turbiana nime all.

Ca'Maiol on vaieldamatult Lugana piirkonna hinnatuim tootja, asutatud 1967. aastal Milano ärimehe Walter Contato poolt. Ca'Maiol oli ka esimene tootja Luganast, kes Gambero Rosso 'tre bicchieri' auhinna sai. Neile kuulub 130 ha parimaid veiniaedu, kus pinnases on rohkesti kriiti ja savi, mis omakorda tähendab suuremat lubjakivi sisaldust (mineraalsust).

Molin on Ca'Maioli lipulaev-vein, mis tuleb nende Molino aia vanimatest puudest. Kääritamisel hoitakse viinamarjakestasid veinivirdega kontaktis 48 tundi temperatuuril 3-4 kraadi. See annab veinile struktuuri ja pika vananemispotentsiaali. Nii kääritamine kui laagerdus toimub terasmahutites.

Aroomis on tunda kiivit, lavendlit, värskeid mandleid, muskust, mooruspuud ja piparmünti. Maitse on värske ja mineraalne, tunda on kollaseid puuvilju ja aromaatseid ürte. Toitudest sobib ideaalselt toore lihaga (carcpaccio, tartar jne.), paljude Itaalia päraste eelroogadega, paljude kala toitudega ja koorekastmes pastadega. Vananemispotentsiaal kuni 15 aastat.

Gambero Rosso 3/3 bicchieri