Macon-La Roche Vineuse AC, Domaine Chanson 75cl

Macon-La Roche Vineuse AC, Domaine Chanson 75cl

Nimi: Macon-La Roche Vineuse AC, Domaine Chanson 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Maconnais

Tootja: Chanson Pere & Fils

Aastakäik: 2017

Mari: 100% Chardonnay

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 214

Hind: 21.20

Hinnaklass:

Macon-La Roche Vineuse veiniaiad asuvad Lõuna-Burgundias, Macon'i piirkonna südames, Macon'i linnast pisut lõuna poole Saône et Loire alal, mis omakorda hõlmab Roche Vineuse, Hurigny ja Chevagny-les-Chevrieres külakesed. Veiniaiad asuvad kagupoolsetel nõlvakutel, kus pinnase pindmine kiht on kõrge kriidikivi sisaldusega, aluskihi moodustab sügav savikiht.

La Roche Vineuse'i loetakse üheks kõige paremaks valge veini tootmise alaks kogu Macon'i piirkonnas, ühendades endas õrnuse ja mineraalsuse koos suurepärase värskusega. Veini valmistamiseks kasutatakse Chardonnay viinamarju. Veinivirde kääritamine toimub eranditult roostevaba terasest mahutites ja pärast käärimist seisab vein settega kontaktis keskmiselt 3 kuud. 

Veinil on kahvatu-kuldne värvus, rohekate smaragdide varjundiga. Aroom on selge ja puhas, äärmiselt värske, tunda lillelõhnu (laimiõis), metsataimestiku nüanssi (sõnajalg), tsitrusvilju, küpset õuna, värsket mett. Maitse väga hea struktuuriga, keskmiselt täidlane, suurepärase mineraalsusega, mis on ideaalselt balansseeritud puuviljasusega, hästi integreeritud happesus, küllusliku lõppmaitsega. 

Ideaalne värskendav isutekitaja, toitudest serveerida rikkalike salatitega, külmade eelroogadega, linnulihast toitudega, grillitud kalaga, kitsejuustu baasil valmistatud pirukate või küpsetistega. Parim serveerimistemperatuur on 10 - 12º C juures.